انتقاد فعالان اجتماعی هند از دستگیری یک جوان مسلمان به اتهام مشارکت در ناآرامی های دهلی نو

به گزارش زرین گراف، در پی قتل 53 مسلمان همزمان با سفر ترامپ به هند، دولت دهلی نو روز گذشته یک جوان مسلمان را به اتهام ایجاد اغتشاش و شوراندن مردم دستگیر کرد.

انتقاد فعالان اجتماعی هند از دستگیری یک جوان مسلمان به اتهام مشارکت در ناآرامی های دهلی نو

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ملت تایمز؛ دستگیری عمر خالد دانشجوی فعال هندی توسط دولت این کشور به اتهام مشارکت در ناآرامی های دهلی نو که منجر به قتل 53 مسلمان شد، واکنش های مختلفی را در پی داشته است.

گزارش ها حاکی است بسیاری از فعالان اجتماعی هند دستگیری این جوان را اقدامی اشتباه و کوشش دولت برای وارونه جلوه دادن ماجرا می دانند.

شهلا راشد یکی از فعالان رسانه ای هند در این خصوص نوشت: دستگیری عمر خالد یک طنز عظیم است که دولت هند آن را به اجرا در آورده و در اصل اقدامی فریب دهنده است برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت.

وی اضافه نمود: مدارک دستگیری این جوان مانند مدارک ازدواج نارندرا مودی نخست وزیر هند جعلی است و از ریشه مشکل دارد.

شهلا راشد اضافه نمود: افراد زیادی به جرم انتقاد از دولت مودی دستگیر شده اند و به نظر می رسد دستگیری عمر خالد نیز در اصل به همین دلیل باشد.

یوگندر یادو دیگر فعال رسانه ای هند نیز گفت: عمر خالد یکی از فعالان دانشجویی مسلمان است که همواره برای اتحاد مردم هند کوشش نموده ولی دولت هند اجازه ندارد او را برای مدتی طولانی بازداشت کند.

هرش مندر یکی از فعالان اجتماعی هند در واکنش به دستگیری عمر خالد گفت: این فعال دانشجویی همواره صدای قشر ضعیف بوده و اگر اعتراضی داشته آن را به روشی مسالمت آمیز بیان نموده است.

وی توضیح داد: دستگیری وی به اتهام دست داشتن در ناآرامی ها و کشتار مسلمانان در دهلی نو باعث تعجب است زیرا در این فاجعه مسلمانان خود قربانی شدند.

گفتنی در جریان حمله هندوهای افراط گرا به مسلمانان همزمان با سفر ترامپ بیش از 400 مسلمان نیز زخمی شدند ولی دولت هند پس از چند ماه دستگیری ها را از مسلمانان آغاز نموده و آن ها را محرک اصلی این ماجرا می داند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 344

به "انتقاد فعالان اجتماعی هند از دستگیری یک جوان مسلمان به اتهام مشارکت در ناآرامی های دهلی نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد فعالان اجتماعی هند از دستگیری یک جوان مسلمان به اتهام مشارکت در ناآرامی های دهلی نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید