زائران هندی به کشورشان بازگشتند

به گزارش زرین گراف، فارس نوشت: 278 نفر از اتباع هندی جامانده در ایران در پی لغو پروازها پس از شیوع کرونا، امروز (چهارشنبه) به کشورشان بازگشتند.

زائران هندی به کشورشان بازگشتند

این افراد که عمدتا زائران هندی جامانده در ایران بودند، امروز با یک ففرایند هواپیمای متعلق به خطوط هوایی ماهان به هند بازگشتند. در راستا بازگشت این هواپیما به تهران نیز 137 نفر از اتباع ایرانی که در هند حضور داشتند و مایل به بازگشت به کشور بودند، به ایران بازگشتند. همچنین دومین محموله کمک های دارویی و تجهیزات پزشکی از سوی انجمن پارسیان دهلی (زرتشتیان هند) نیز با این هواپیما به ایران ارسال شد.

لازم به ذکر است، پیش از این و در چند مرحله اتباع هندی جامانده در ایران به کشورشان بازگشتند. سوبرامانیام جایشنکار وزیر خارجه هند 26 اسفند ماه از بازگشت چهارمین گروه از اتباع هندی جامانده در ایران در پی شیوع کرونا و لغو یک طرفه پروازها از سوی هند خبر داد و گفت: 53 نفر از شهفرایندان هند شامل 52 دانشجو و یک معلم از تهران و شیراز به هند بازگشتند. با این تعداد، تا به امروز 389 تبعه هندی از ایران به هند بازگشته اند.

وزیر خارجه هند پیش از این در توئیتر اعلام کرده بود که این کشور نسبت به تسهیل فرایند بازگرداندن اتباع خود از ایران متعهد است. لازم به ذکر است، یک تیم پزشکی از هند برای غربالگری اتباع هندی و فراهم کردن زمینه بازگشت آنها به ایران اعزام و اقدام به غربالگری از این افراد کرده است.

براساس آماری که پیش از این اعلام شده بود یک هزار و 200 شهفرایند هندی که بیشتر آن ها دانشجو و زائر هستند در ایران حضور دارند.

به دنبال تصمیم ناگهانی و بدون اعلام قبلی دولت هند مبنی بر اعمال محدودیت و لغو همه پروازهای ایران ایر (به مقصد بمبئی) و ماهان به مقصد دهلی از روز چهارشنبه هفتم اسفند 1398 جمع زیادی از مسافران ایرانی و هندی که بر اساس برنامه قبلی قصد تردد بین دو کشور را داشتند، با مسائل عدیده و غیر منتظره ای روبرو شدند. تعدادی از هموطنان ایرانی که در هند حضور داشتند و بعد از لغو پروازها با مشکل روبرو شده بودند٬ با یک ففرایند هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان که نمونه های آزمایش اتباع هندی در ایران را به دهلی نو برده بود٬ پیروز به بازگشت به ایران شدند و گروه دوم و در واقع آخرین گروه از ایرانیان جا مانده از پروازها در هند شامل 97 نفر، صبح یکشنبه 25 اسفند ماه از دهلی نو به تهران بازگشتند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 78

به "زائران هندی به کشورشان بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زائران هندی به کشورشان بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید