الحاق 2 هزار واگن باری به ناوگان ریلی بنیاد مستضعفان در 5 سال آینده

به گزارش زرین گراف، مدیر عامل هلدینگ سیاحتی و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان گفت: دو هزار دستگاه انواع واگن باری به ناوگان ریلی بنیاد مستضعفان در پنج سال آینده اضافه خواهد شد. همه تلاش خود را برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور به کار گرفته ایم.

الحاق 2 هزار واگن باری به ناوگان ریلی بنیاد مستضعفان در 5 سال آینده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، همزمان با فرارسیدن روز حمل و نقل، علی محمد قادری با اشاره به نقش زیرساختی حمل و نقل در کشور از توسعه زیر ساخت های ریلی و دریایی توسط بنیاد مستضعفان در چند سال آینده خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر 12 درصد حمل و نقل مسافری و 3 درصد حمل و نقل باری کشور توسط شرکت های وابسته به بنیاد مستضعفان انجام می شود و در 5 سال آینده با خرید 2 هزار دستگاه انواع واگن های باری، سهم بنیاد در این صنعت توسعه قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به خرید 70 دستگاه واگن لبه بلند بومی توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در سال 99 افزود: صنعت حمل و نقل کشور می تواند با استفاده از توان داخلی بخش وسیعی از نیازهای خود را تامین کند و شرکت های فعال بنیاد مستضعفان در حوزه حمل و نقل همه توان خود را بکار گرفته اند تا مانع از تاثیر تحریم ها بر حوزه حمل و نقل کشور شوند.

قادری در ادامه از برنامه ریزی این هلدینگ برای توسعه ناوگان دریایی خود خبر داد و تاکید کرد: خرید انواع کشتی رو رو، کانتینربر و کشتی های با قابلیت حمل کالاهای عمومی در آینده نزدیک در دستور کار این هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه آن واقع شده است.

مدیر عامل هلدینگ سیاحتی و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان با اشاره به تحریم یکی از کشتی های در اختیار این هلدینگ در شمال کشور گفت: این کشتی که در دریای خزر تردد می کند مخصوص واردات غلات و نهاده های دامی و صادرات کنسانتره میوه است و تحریم این کشتی 6 هزار تنی از که از نوع کوچک مقیاس است، نشان می دهد آسیب زدن به امنیت غذایی کشور بخشی از اهداف پشت پرده تحریم هاست.

وی در ادامه با اشاره به نقش یکی از شرکت های بنیاد مستضعفان در ارائه خدمات دریایی و بندری گفت: در سال گذشته این شرکت بیش از 519 هزار کانتینر را در 3 بندر کشور تخلیه کرده است و حدود یک میلیون و 500 هزار تن کالای عمومی، فله و نفتی نیز در بنادر کشور توسط این شرکت تخلیه و بارگیری شده است.

قادری در خاتمه خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد، این قابلیت وجود دارد که حجم تخلیه کانتینری در بنادر کشور توسط بنیاد مستضعفان به یک میلیون کانتین و حجم کالاهای عمومی و فله نیز تا 2میلیون تن افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 590

به "الحاق 2 هزار واگن باری به ناوگان ریلی بنیاد مستضعفان در 5 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحاق 2 هزار واگن باری به ناوگان ریلی بنیاد مستضعفان در 5 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید