اثربخشی 89 درصدی قرص ضد ویروسی فایزر

به گزارش زرین گراف، شرکت فایزر اظهار داشت: تحقیقات در مورد قرص ضد ویروسی کووید-19 پس از آنکه تعیین شد تا 89 درصد احتمال بستری شدن در بیمارستان یا مرگ را در بزرگسالانی که در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری هستند کاهش می دهد، متوقف شد.

اثربخشی 89 درصدی قرص ضد ویروسی فایزر

به گزارش ایسنا، به نظر می رسد این نتایج از آنچه در مورد قرص ضد ویروسی شرکت مرک موسوم به مولنوپیراویر مشاهده شد، پیشی بگیرد. نتایج مطالعات اجرا شده در مورد داروی مولنوپیراویر ساخت شرکت دارویی مرک حاکی از آن است که این دارو احتمال مرگ یا بستری شدن در بیمارستان را برای بیماران کووید-19 که در معرض نوع شدید بیماری هستند به نصف کاهش می دهد.

داده های آزمایشی کامل هیچ یک از شرکت ها هنوز در دسترس قرار نگرفته است.

فایزر اعلام کرده است که قصد دارد نتایج آزمایش اولیه قرص ضد ویروسی خود را که در ترکیب با یک داروی ضد ویروس دیگر به نام ریتوناویر تجویز می شود، به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارائه کند.

این داروی ترکیبی، که با نام تجاری Paxlovid عرضه خواهد شد، شامل سه قرص است که دو بار در روز تجویز می شود.

در تجزیه و تحلیل شرکت داروسازی فایزر روی 1219 بیمار مواردی همچون بستری شدن در بیمارستان یا احتمال مرگ در میان مبتلایان به نوع خفیف تا میانه کووید-19 که حداقل یک فاکتور خطرزا همچون چاقی یا سن بالا در آنان وجود داشت، مورد بررسی قرار گرفت.

این بررسی نشان داد که 0.8 درصد از افرادی که داروی فایزر را در مدت سه روز پس از شروع علائم دریافت کردند در بیمارستان بستری شدند و هیچ یک تا 28 روز پس از فرایند درمان فوت نکردند. احتمال ابتلا در افرادی که از دارونما مصرف کرده بودند هفت درصد بوده است.

دارو های ضد ویروسی باید در اسرع وقت و پیش از شدت گرفتن عفونت مصرف شود تا بیشترین تاثیر را داشته باشد. شرکت مرک داروی خود را ظرف پنج روز پس از شروع علائم آزمایش کرد.

آلبرت بورلا، مدیر عامل شرکت فایزر گفت: این داده ها نشان می دهد که این داروی ضد ویروسی خوراکی در صورت آنکه مورد تایید قرار گیرد قابلیت نجات جان بیماران، کاهش شدت عفونت و حذف حداکثر 9 مورد از هر 10 بستری در بیمارستان را دارد.

به گزارش رویترز، کارشناسان بیماری های عفونی تاکید می کنند که پیشگیری از بیماری کووید-19 از طریق استفاده گسترده از واکسن بهترین راه برای کنترل همه گیری است، اما تنها 58 درصد از آمریکایی ها به طور کامل واکسینه شده اند و دسترسی به واکسن در بسیاری از نقاط جهان محدود است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1073

به "اثربخشی 89 درصدی قرص ضد ویروسی فایزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثربخشی 89 درصدی قرص ضد ویروسی فایزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید