آتش کرونا بر دکل های مخابراتی 5G ، آیا کرونا با فناوری 5G منتقل می شود؟

به گزارش زرین گراف، مشرق نوشت: شیوع کرونا در انگلیس و ابتلای بیش از 41 هزار نفر که به مرگ 4313 نفر منجر شده، سبب شده شایعات و اخبار نادرستی در شبکه های اجتماعی این کشور گسترش یابد. از جمله این شایعات، ارتباط فناوری چینی و انتشار کروناست که تا به امروز سبب شده سه دکل ارتباطاتی 5G در انگلیس به آتش کشیده شود.

آتش کرونا بر دکل های مخابراتی 5G ، آیا کرونا با فناوری 5G منتقل می شود؟

شیوع کرونا در انگلیس و ابتلای بیش از 41 هزار نفر که به مرگ 4313 نفر منجر شده، سبب شده شایعات و اخبار نادرستی در شبکه های اجتماعی این کشور گسترش یابد. از جمله این شایعات، ارتباط فناوری چینی و انتشار کروناست که تا به امروز سبب شده سه دکل ارتباطاتی 5G در انگلیس به آتش کشیده شود.

بر اساس گزارش بی بی سی، سه دکل مخابراتی در انگلیس به خاطر اطلاعات نادرست کاربران شبکه های اجتماعی در مورد ارتباط فناوری 5G با شیوع ویروس کرونا آتش گرفته اند. برخی گروه های فیس بوک انگلیسی در مورد ارتباط فناوری 5G با ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و در نتیجه انتشار ویروس کرونا در تمام بدن مطالبی منتشر کرده اند و در نتیجه، سه دکل مخابراتی پوشش این فناوری در بیرمنگام به آتش کشیده شد.

اگرچه نادرستی این ادعا از همان ابتدا معلوم بود، اما پست اینستاگرامی یک بازیگر آمریکایی و یک خواننده و تهیه کننده موسیقی استرالیایی به ابهامات و شایعات در مورد ارتباط این فناوری و شیوع کرونا اضافه کرد. وودی هارلسون و جیسون گاردینر اکنون متهمند با انتشار اطلاعات نادرست باعث هرج و مرج در بخش هایی از انگلیس شده اند.

اتحادیه ارائه کننده خدمات سرویس موبایلی انگلیس این ادعاها را کاملاً بی اساس خوانده و آن را در ادامه شایعاتی که پیش از این در مورد اثر سوء دکل های مخابراتی بر سلامتی انسان در شبکه های اجتماعی فراگیر می شده، دانسته است. با این حال، همچنان کارگران بخش خصوصی در حوزه خدمات موبایلی هنگام نصب تجهیزات این فناوری، از سوی مردم مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. مردم می گویند اولین دکل های ارتباطی فناوری 5G در ووهان نصب شده و کرونا هم از این شهر شیوع پیدا کرده است. در حالی که کرونا در ایران و ژاپن که هنوز این فناوری را وارد نکرده اند، نیز شیوع پیدا کرده است.

آفکام یا تنظیم کننده مقررات و دستورالعمل های ارتباطاتی انگلیس می گوید ماجرا از یک شایعه معمولی پیچیده تر است. گروه های متعددی در فیس بوک تشکیل شده تا زیرساخت های فناوری 5G در انگلیس نابود شود. در یکی از این گروه ها، یک پرستار ادعا کرده است این فناوری اکسیژن را از ریه های شما بیرون می کشد!

فناوری 5G یکی از جدی ترین اختلافات فنی انگلیس و اروپا در حوزه داد و ستد تجاری با چین است. آمریکا اعتقاد دارد این فناوری زمینه جاسوسی چین از انگلیس را فراهم می کند و از سویی دیگر انگلیس تأکید دارد مخالفت های آمریکا به دلیل رقابت های تجاری دولت ترامپ با چین است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 99

به "آتش کرونا بر دکل های مخابراتی 5G ، آیا کرونا با فناوری 5G منتقل می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش کرونا بر دکل های مخابراتی 5G ، آیا کرونا با فناوری 5G منتقل می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید