کالبدشکافی مک بوک جدید مجهز به تراشه M 1

به گزارش زرین گراف، آنالیز هایی که روی مک بوک پرو 13 اینچی جدید اجرا شده، نشان می دهد که فن روی این دستگاه همانند آنچه نسخه مجهز به تراشه اینتل، قابل تعویض است.

کالبدشکافی مک بوک جدید مجهز به تراشه M 1

همان طور که انتظار می رفت، مهندسان iFixit دو مک بوک جدید مجهز به تراشه M 1 اپل را زیر تیغ خود بردند. این گروه اخیرا مدل های مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی جدید اپل را بازگشایی کردند.

طبق تصاویر و اطلاعاتی که از این کالبدشکافی به دست آمده، هیچ چیزی در دل این دو محصول تغییر ننموده و تنها شاهد اضافه شدن تراشه M 1 و تغییرات مرتبط با این تراشه هستیم. از جمله این تغییرات که ارتباط مستقیمی به چیپ M 1 دارد، حذف فن از مک بوک ایر است.

گروه iFixit در این باره می گوید مک بوک ایر مجهز به تراشه اینتل به رغم برخورداری از یک فن، در حین پردازش های سنگین، بیش از حد داغ می کرد، اما در مک بوک ایر جدید به لطف تراشه M 1، خبری از داغ شدن و بالا رفتن دمای دستگاه نخواهد بود.

از دیگر قطعاتی که دیگر در مک بوک ایر جدید جایی ندارد، تراشه T 2 است که با نصب چیپ M 1، با دستگاه های جدید مک خداحافظی نموده است. بازگشایی مک بوک پرو 13 اینچی مجهز به M 1 نیز نشان می دهد که تغییرات ناچیزی در این محصول اعمال شده است.

در این دستگاه تراشه T 2 حذف شده، اما فن و سیستم خنک کننده حفظ شده است. آنالیز هایی که روی مک بوک پرو 13 اینچی جدید انجام شده، نشان می دهد که فن روی این دستگاه همانند آنچه نسخه مجهز به تراشه اینتل، قابل تعویض است.

به گفته iFixit، اتصال قسمت های مختلف بدنه این دستگاه ها به گونه ای است که تعمیر آن را آسان تر می نماید و می توان از قطعات سایر دستگاه برای تعمیر دیگر دستگاه ها بهره برد. با این حال، معماری یکپارچه مموری در چیپ M 1 نشان می دهد که اپل به این زودی ها قصد ندارد تا رم قابل ارتقا را در این محصول تعبیه کند.

اگرچه iFixit برخلاف روال همیشگی خود، امتیازی را برای تعمیرپذیری مک بوک های جدید معین نکرد، اما مواردی که این گروه به آن ها اشاره نموده، حاکی از امتیاز بالاتر مدل های جدید مک بوک نسبت به نسخه های قبلی است.

منبع: آی تی ایران

منبع: فرادید
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 526

به "کالبدشکافی مک بوک جدید مجهز به تراشه M 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالبدشکافی مک بوک جدید مجهز به تراشه M 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید