نظر رهبر انقلاب درباره غسل، کفن و نماز بر میت فوتی های کرونا

به گزارش زرین گراف، رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره انجام غسل و کفن بر میتی که براثر ویروس کرونا فروت کرده فرمودند: باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد.

نظر رهبر انقلاب درباره غسل، کفن و نماز بر میت فوتی های کرونا

به گزارش زرین گراف به نقل از فارس، رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره انجام غسل و کفن بر میتی که براثر ویروس کرونا فروت کرده فرمودند: باید حداقل واجب در خصوص غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد.

متن سؤال و پاسخ استفتاء به شرح ذیل است

سؤال: اگر شخصی بر اثر بیماری واگیردار کرونا ویروس که طبق نظر متخصصان، سرایت سریعی دارد، فوت کند در خصوص غسل، کفن و نماز چنین میتی وظیفه چیست؟

جواب: مجرد ابتلای به این بیماری، موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی شود، بنابراین با مراعات کامل نکات بهداشتی و استفاده از تجهیزات ایمنی، هر چند با صرف هزینه، باید حداقل واجب در خصوص غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد.

در صورت عدم امکان غسل ترتیبی، باید به صورت ارتماسی، غسل داده شود و در صورت عدم امکان غسل، با دست میت، میت را به ترتیب، بدل از غسل با آب و سدر، غسل با آب و کافور و غسل با آب خالص، تیمم داده و حنوط نمایند و هر چند از روی لباس کفن کرده و دفن نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 20

به "نظر رهبر انقلاب درباره غسل، کفن و نماز بر میت فوتی های کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر رهبر انقلاب درباره غسل، کفن و نماز بر میت فوتی های کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید