ناسا تحت تاثیر کرونا

به گزارش زرین گراف، ناسا با توجه به شیوع کروناویروس در دنیا، تغییراتی را در برنامه ها و پروژه های آینده خود اعلام نموده است.

ناسا تحت تاثیر کرونا

ه نقل از ردیت، جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، مسئول کنونی ناسا، در صحبت های جدید خود به شرح برنامه هایی پرداخت که با هدف به روزرسانی این آژانس فضایی در مقابله با کروناویروس صورت می گیرند. ناسا در هفته ای که گذشت، با تغییر برنامه ها و شرایط کار در پروژه های خود، واکنش هایی را نسبت به شیوع این ویروس نشان داد. برایدنستاین در صحبت های خود، شرایط کنونی هر یک از پروژه ها را به صورت خلاصه شرح داد.

به گفته برایدنستاین، کار بر روی چند ماموریت که مهم به نظر می رسند ، ادامه خواهد داشت و پروژه هایی که امکان دورکاری در آنها وجود دارد، از راه دور انجام خواهند شد. پروژه هایی مانند کامرشیال کرو (Commercial Crew) که برای بازگرداندن توانایی های پرواز انسان به فضا به واسطه شرکای خصوصی برنامه ریزی می شوند، از این گروه پروژه ها هستند.

شرکت های بوئینگ (Boeing) و اسپیس ایکس (SpaceX)، شرکای ناسا در این پروژه هستند. به گفته ناسا، این پروژه به رغم احتیاج به شرکت انسان در عملیات اجرایی ادامه دارد؛ زیرا این پروژه، عنصر مهمی را برای دستیابی به عملکرد ایمن در ایستگاه فضایی بین المللی فراهم می نماید. اسپیس ایکس و ناسا پیشتر اعلام نمودند که نخستین ماموریت سرنشین دار کپسول دراگون (Dragon) برای پرتاب آن به ایستگاه فضایی بین المللی، در اواخر ماه مه صورت خواهد گرفت.

ناسا برای تامین تجهیزات و ایمنی سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی، ماموریت های تجاری خود را که برای تامین تجهیزات مورد احتیاج صورت می گیرند، ادامه خواهد داد. به همین منظور، ناسا میخواهد مرکز فضایی جانسون (JSC) را باز نگه دارد تا کارمندان کنترل پرواز این مرکز به کار خود ادامه دهند. ناسا برای تضمین سلامت کارمندان خود، اقدامات بیشتری صورت خواهد داد.

کار روی پروژه تلسکوپ جیمز وب (James Webb Telescope) در کالیفرنیا، موقتا به حالت تعلیق درمی آید و آزمایش های مربوط به آماده سازی و پرتاب آن، برای آینده برنامه ریزی می شوند. آماده سازی پروژه مارس 2020 (Mars 2020) که با پرتاب وسایل نقلیه اکتشافی از جمله مریخ نورد استقامت (Perseverance) و هلیکوپتر مارس (Mars Helicopter) همراه است نیز ادامه خواهد یافت.

آنالیز مجازی هواپیمای آزمایشی موسوم به ایکس- 59 (X-59) که توسط شرکت لاکهید مارتین (Lockheed Martin) برای ناسا ابداع شده نیز ادامه خواهد یافت. مرکز تحقیقات ایمز (ARC) در کالیفرنیا نیز به فعالیت های خود ادامه می دهد تا امنیت فناوری اطلاعات و ادامه عملیات ابرمحاسباتی ناسا را تضمین کند.

پشتیبانی از ماموریت های مربوط به فضاپیماها و آموزش فضانوردان نیز ادامه خواهند یافت، اما اصول مهم برای پیشگیری از بیماری نیز به دقت انجام خواهند شد.

ناسا همچنین اعلام نمود که میخواهد آنالیز روی سیستم پرتاب فضایی (SLS) و کپسول فضایی اوریون (Orion) را ادامه دهد تا کوشش ها برای فرستادن انسان به ماه و مریخ متوقف نشوند.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 59

به "ناسا تحت تاثیر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا تحت تاثیر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید