مردم در شمال شرق سوریه نظامیان آمریکایی را وادار به عقب نشینی کردند

به گزارش زرین گراف، ساکنان یک روستا در نزدیکی شهر القامشلی سوریه با سنگ باران کاروان نظامیان آمریکایی که قصد ورود به روستا را داشتند، آن را وادار به عقب نشینی کردند.

مردم در شمال شرق سوریه نظامیان آمریکایی را وادار به عقب نشینی کردند

به گزارش گروه بین الملل زرین گراف، اعضای ارتش سوریه و اهالی روستای حامو در حومه شهر القامشلی سوریه با کاروان نیروهای اشغالگر آمریکایی که سعی در ورود به آن روستا داشتند مقابله کردند و آنها را مجبور به ترک و بازگشت کردند.

خبرگزاری دولتی سوریه(سانا) به نقل از شماری از اهالی روستا گزارش داد: کاروانی مرکب از یازده خودروی زرهی نیروهای اشغالگر آمریکایی سعی در ورود به روستا را داشتند که مردم با پشتیبانی نیروهایی از ارتش به مقابله با آنها رفتند و به سمتشان سنگ پرتاب کردند و مانع جلوتر آمدن آنها شدند و در نهایت وادارشان کردند به همان جایی که از آنجا آمده بودند بازگردند.

نیروهای ارتش سوریه مستقر در ایست بازرسی روستای حامو در حومه القامشلی حدود یک ماه پیش نیز مانع عبور خودروهای نظامی ارتش اشغالگر آمریکا شدند.

مردم روستای الکوزلیه از توابع تل تمر در شمال غرب استان الحسکه هم در هشتم ماه مارس جاری با نظامیانی آمریکایی درگیر شده و با کمک ارتش مانع عبورشان شده و آنها را وادار به بازگشت کردند.

آمریکا به تازگی در تلاش است نفوذ خود را در شمال شرق سوریه به ویژه در بزرگراه استراتژیک الحسکه به حلب افزایش دهد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 66

به "مردم در شمال شرق سوریه نظامیان آمریکایی را وادار به عقب نشینی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم در شمال شرق سوریه نظامیان آمریکایی را وادار به عقب نشینی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید