تور ایتالیا: طارمی ممکن است به لیگ ایتالیا برود، اظهارات سرمربی تیم عجیب نبود

به گزارش زرین گراف، یک روزنامه نگار پرتغالی با تاکید بر اینکه اظهارات سرمربی پورتو درباره مهدی طارمی بعد از درخشش در ملاقات با توندلا عجیب نبود، گفت: طارمی ممکن است به لیگ ایتالیا برود اما نه در زمستان.

تور ایتالیا: طارمی ممکن است به لیگ ایتالیا برود، اظهارات سرمربی تیم عجیب نبود

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی طارمی در آخرین ملاقات تیم پورتو در لیگ پرتغال برابر توندلا سه گل به ثمر رساند و باعث اخراج یکی از بازیکنان حریف از زمین شد.

عملکرد طارمی در دومین فصل حضورش در تیم پورتو این نوید را می دهد که این مهاجم ایرانی می تواند در سرانجام فصل حتی عنوان آقای گلی لیگ پرتغال را از آن خود کند چرا که تعداد گل هایش در این فصل را به عدد هفت افزایش داده و در صدر جدول گلزنان لیگ پرتغال است.

البته درخشش این مهاجم در بازی با توندلا هرچقدر که تمجید کارشناسان و رسانه های ایران و پرتغال را در پی داشت، با واکنش سرد سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو روبرو شد.

کونسیسائو بعد از آن مسابقه گفت: من هنوز طارمی را ندیده ام اما مجبور نیستم چیزی به او بگویم. طارمی باید وظایفی را که به او محول شده است، انجام دهد. او مقابل میلان چهار شوت زد که هیچ گلی در پی نداشت اما امروز چهار ضربه زد و سه گل به ثمر رساند. او برای همین کار اینجا حضور دارد.

برخی از رسانه ها این اظهارنظر را عجیب تلقی نموده و به واکاوی آن پرداختند تا جایی که مدعی شدند کونسیسائو به علت احتمال انتقال مهاجم ایرانی خود به یک تیم ایتالیایی در جابجایی زمستانی از او و باشگاه پورتو عصبانی است.

خبرنگار ما برای آنالیز بیشتر این موضوع با پدرو کادیما روزنامه نگار پرتغالی که در روزنامه A Bola قلم می زند، مصاحبه کرد. کادیما تاکید دارد که هیچ چیز غیر عادی در صحبت های سرمربی پورتو وجود ندارد و اساساً هیچ باشگاه ایتالیایی قادر به جذب مهدی طارمی در جابجایی زمستانی نیست.

این روزنامه نگار پرتغالی در مصاحبه با خبرنگار مهر، گفت: صحبت هایی که کونسیسائو بعد از بازی با توندلا انجام داد، کاملاً عادی بود. هیچ چیز عجیب و انتقادی در صحبت های او وجود ندارد. هیچ چیز در خبرِ عصبانیت یا ناراحتی کونسیسائو از طارمی منطقی نیست.

کادیما اضافه کرد: کونسیسائو در صحبت هایش با پیش کشیدن بحث آث میلان ایتالیا و عملکرد طارمی در آن ملاقات می خواست نقاط قوت نمایش طارمی را برجسته کند تا فرصت هایی که او از دست داده است زیر سئوال نرود. این یک استراتژی نرمال از سوی سرمربی است.

وی در ادامه صحبت هایش توضیح داد: این خیلی ساده است که فقط به یک بازیکن وقتی سه گل به ثمر می رساند بپردازیم و سایر نفرات تیم را فراموش کنیم. یک مربی بدیهی است که کوشش می نماید شایستگی ها را برای حفظ تمرکز تمام نفرات تیمش تقسیم کند.

آیا طارمی مشخصاً از لیگ ایتالیا پیشنهاد دارد و ممکن است در جابجایی زمستانی پورتو را ترک کند؟ روزنامه نگار پرتغالی در پاسخ به این سئوال گفت: پیشنهاد از ایتالیا می تواند منطقی باشد اما در سرانجام فصل. پورتو بر اساس سنتی که دارد، بازیکنان تاپ و عالی خود را در میانه فصل نمی فروشد و باشگاه های ایتالیایی هم قدرت حرکتی دیوانه وار در اواسط فصل را ندارند.

پورتو طارمی را در ژانویه نمی فروشد/ اظهارات سرمربی تیم عجیب نبود

پدرو کادیما

کادیما اضافه کرد: در ماه ژانویه جابجایی بیشتر با هدف تعدیل و اصلاح برخی از نیازهای تیم انجام می گردد و معمولاً خریدهای بزرگ در این مقطع زمانی انجام نمی گردد. بدیهی است که پورتو هم طارمی را در ماه ژانویه نمی فروشد.

خبرنگار روزنامه A Bola یادآور شد: فقط یکی از تیم های بزرگ انگلیس می تواند در ماه ژانویه بیاید و مبلغی که برای حق فسخ بازیکن مشخص شده است یا مبلغی نزدیک به آن را بپردازد و این چیزی است که پورتو برای طارمی درخواست می نماید. (حق فسخ طارمی 60 میلیون یورو برآورد می گردد) بدیهی است پورتو طارمی را به قیمت 60 میلیون نمی فروشد ولی اگر باشگاهی او را بخواهد، ارزش این بند فسخ را برای ایجاد انگیزه یا دلسردی طلب می نماید. البته اگر مبلغ 40 میلیون یورو هم مطرح گردد، پورتو طارمی را می فروشد اما به شما می گویم هیچ باشگاه ایتالیایی نمی تواند در ماه ژانویه این کار را انجام بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1053

به "تور ایتالیا: طارمی ممکن است به لیگ ایتالیا برود، اظهارات سرمربی تیم عجیب نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا: طارمی ممکن است به لیگ ایتالیا برود، اظهارات سرمربی تیم عجیب نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید