شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام چیست؟

به گزارش زرین گراف، بسیاری از هواداران شبکه اجتماعی اینستاگرام به طور دقیق نمی دانند که تیک آبی در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ این سوال برای خیلی ها به وجود آمده که تیک آبی اینستاگرام چیست؟ یا شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام کدام است؟ آیا این تیک آبی قابل خریداری است یا تنها به بعضی از افراد خاص داده می گردد؟!

شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام چیست؟

به گزارش خبرنگاران، این ها تعدادی از مجموعه سوالات مطرح شده در خصوص تیک آبی اینستاگرام هستند و ما امروز می خواهیم به تمام آن ها پاسخ دهیم. اما اول بگذارید شرح دهیم که به طور معین در خصوص چه چیزی صحبت می کنیم.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حتما در شبکه اجتماعی اینستاگرام متوجه شده اید که بعضی از افراد عمدتا مطرح و مشهور در کنار نام کاربری خود یک نشان آبی رنگ دارند. این نشان شناسایی که به تیک آبی در اینستاگرام معروف شده نشان می دهد که این اکانت، حساب کاربری اصلی فرد مورد نظر است.

بگذارید کمی واضح تر شرح دهم، ساخت اکانت جعلی یا فیک در شبکه های مجازی اتفاقی متداول است. شما با جستجو بازیگر، ورزشکار، سیاست مدار یا هر فرد مشهور دیگر در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، با ده ها اکانت مختلف به نام همان فرد روبرو می شوید.

به طور مثال اگر نام شهاب حسینی را در قسمت جستجو های اینستاگرام سرچ کنید، با ده ها اکانت به نام شهاب حسینی روبرو می شوید که بیشترشان ادعا می نمایند که اکانت اصلی این بازیگر هستند. در این حالت چگونه می توان حساب اصلی شهاب حسینی را از اکانت های فیک تشخیص داد؟

تیک آبی در اینستاگرام به همین منظور طراحی شده است، وجود نشان آبی در یک حساب کاربری به معنای آن است که شما در صفحه رسمی فرد مورد نظر در اینستاگرام هستید.

شما با دیدن نشان آبی متوجه خواهید شد که می توانید حساب اصلی را از اکانت های فیک اینستاگرام، تشخیص دهید. به تصاویر زیر که مربوط به اکانت اصلی و اکانت فیک شهاب حسینی است، توجه کنید.

چه اکانت هایی در اینستاگرام تیک آبی دریافت می نمایند؟

اینستاگرام معمولا به افراد معروف و برند های مشهور، شرکت ها و سازمان های شناخته شده و حتی صفحه رسمی برنامه های تلویزیونی که طبیعتا فالوور های زیادی نیز دارند، تیک آبی را اهدا می نماید، اما بعضی از افراد هستند که به تازگی مطرح شده اند و خیلی شناخته شده نیستند، اما فالوور های نسبتا زیادی دارند که تعداد آن ها رو به رشد است و چند اکانت فیک نیز برای آن ها ساخته شده است.

اشخاصی مانند بازیگر های تازه مطرح شده در این دسته قرار می گیرند، این افراد می توانند از اینستاگرام درخواست نمایند که نشان شناسایی به اکانت آن ها اضافه گردد، اینستاگرام نیز بر اساس الگوریتم های خود تشخیص خواهد داد که این اکانت تیک آبی می خواهد یا خیر.

به طور کلی اینستاگرام بر اساس چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن به حساب های کاربری تیک آبی می دهد.

اصالت: اصالت یعنی شما باید نماینده یک شخص، یک برند، سازمان یا یک اتفاق ویژه باشید تا بتوانید نشان شناسایی دریافت کنید، اینستاگرام خود با روش هایی اصالت یک اکانت را نسبت به اکانت های فیک تشخیص می دهد.

منحصر به فرد: حساب کاربری باید خاص، یکتا و منحصر به فرد باشد، اینستاگرام اکانت های عمومی و پرتکرار را تایید نمی نماید. اکانت هایی که تصاویر خنده دار منتشر می نمایند، محتوای دیگر اکانت ها را کپی می نمایند یا فن پیج ها و حساب هایی از این دست، هرگز تیک آبی دریافت نخواهند کرد.

کامل: حساب اینستاگرام باید کامل باشد، کامل بودن بیوگرافی، تصویر نمایه، داشتن چند پست و چند هزار دنبال نماینده، نشان می دهد یک اکانت به صورت کامل و با یک هدف فراوری شده است. همچنین وقتی در قسمت بیوگرافی لینک دیگر شبکه های اجتماعی خود مانند توییتر و یوتیوب را قرار می دهید، اینستاگرام به شما تیک آبی نخواهد داد.

برجسته: حساب کاربری برجسته به حساب کاربری گفته می گردد که زیاد جستجو می گردد، یعنی مردم به دنبال آن هستند، فالوور زیاد دارد، فعالیت می نماید، کامنت و لایک زیادی می گیرد، در سایت های مختلف به آن اشاره شده یا در خصوصش مطلب منتشر شده است و … چنین معیناتی نشان می دهد که اکانت برجسته و معتبر است.

روش های دریافت تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حال که با هدف ها و شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام آشنا شدیم، روش هایی را پیشنهاد می کنیم که جزو شرایط دریافت نشان شناسایی اینستاگرام است.

پیرو چهار شاخصه اینستاگرام قدم بردارید

اولین قدم برای دریافت تیک آبی، شناخت چهار شاخصه اینستاگرام برای دادن نشان آبی و قدم برداشتن در راه آن ها است.

چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن که در بالا شرح دادیم، باید در اکانت شما نمود پیدا کند تا در دایره اکانت هایی که ممکن است نشان آبی دریافت نمایند، قرار بگیرید.

به طور مثال وقتی اینستاگرام می گوید که به اکانت های عمومی نشان آبی نمی دهد به آن معناست که یک اکانت تفریحی یا سرگرمی به طور کلی نباید برای دریافت نشان آبی کوشش کند.

همچنین اکانت های تازه کار و ناقص هرگز نشان آبی دریافت نمی نمایند، حتی اگر منصوب به شخص مشهوری باشند. گام برداشتن در راه چهار شاخصه اینستاگرام، اولین راه برای دریافت تیک آبی است.

از اینستاگرام درخواست کنید تا تیک آبی به اکانت شما بدهد

ارسال درخواست دریافت تیک آبی یکی از اصلی ترین شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام است. به این منظور باید وارد اکانت خود شده و به قسمت پروفایل بروید.

با لمس منوی سه خط در قسمت بالا سمت راست صفحه و لمس گزینه تنظیمات (به شکل چرخ دنده) وارد بخش Setting یا تنظیمات شوید.

به بخش Account و سپس Request Verification بروید و با ارسال نام کامل و تصویر یک کارت شناسایی مانند کارت ملی یا کارت گواهی نامه رانندگی، احراز هویت خود را تکمیل و درخواست را ارسال کنید.

نکته: واجد شرایط بودن به معنی تضمینی برای دریافت نشان شناسایی نیست، شاید اکانت شما همه شرایط را داشته باشد، اما بازهم تیک آبی نگیرد، تشخیص نهایی این کار بر عهده اینستاگرام است.

تا می توانید فالوور جمع کنید

داشتن تعداد زیاد فالوور به شما در اینستاگرام اعتبار می بخشد. اگر به سرعت تعداد فالوور های شما افزایش یابد، احتمال دیده شدن تان توسط عوامل اینستاگرام بیشتر خواهد شد. البته دقت کنید که بیشتر فالوور ها باید فعال باشند؛ پس به فکر فالوور های فیک نباشید که شما را حسابی از این تیک آبی دور می نماید. ترند شدن و افزایش فالوور، یاری زیادی به دریافت تیک آبی خواهد نمود، البته برای این اتفاق باید محتوای خوب فراوری کنید.

فعالیت تان را افزایش دهید

مطمئن باشید اگر تعداد فالوورهای تان هم بسیار بالا باشد، هنگامی که مسئول آنالیز تیک آبی اینستاگرام به صفحه شما سر بزند، با دیدن این که آخرین فعالیت شما مربوط به ماه پیش است، سریع این پروفایل تان را می بندد و به سراغ بعدی می رود؛ بنابراین حتما فعالیت زیادی داشته باشید.

اگر پیج های فیک و فن پیج ندارید، خودتان بسازید

داشتن چند پیج فیک باعث می گردد اینستاگرام روی شخص شما حساس گردد و بخواهد اکانت اصلی شما را از باقی پیج های تقلبی جدا کند. بهتر است با ریپورت کردن همان پیج های فیک و نوشتن شرح این که پیج های تقلبی زیادی با اسم شما ساخته شده اند، به فرآیند دریافت تیک آبی سرعت ببخشید.

از طرفی داشتن تعدادی فن پیج باعث می گردد تا اینستاگرام برای جلوگیری از گمراه شدن کاربران براساس نام اکانت، توجه بیشتری به صفحه شما بکند.

منبع: آی تی رسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 404

به "شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید