ساعت هوشمند می تواند بیماری روانی را تشخیص دهد؟ ، گجت های پوشیدنی به یاری سلامت روان می آیند

به گزارش زرین گراف، یک مطالعه تازه نشان داده است که داده های جمع آوری شده توس گجت های پوشیدنی مانند اپل واچ می تواند برای ارزیابی سلامت روانی استفاده گردد.

ساعت هوشمند می تواند بیماری روانی را تشخیص دهد؟ ، گجت های پوشیدنی به یاری سلامت روان می آیند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نیواطلس، گجت های پوشیدنی می توانند سلامت روان را ارزیابی نمایند و دسترسی به مراقبت را افزایش دهند. همه ما می دانیم که دستگاه های پوشیدنی می توانند داده های مرتبط با سلامتی را جمع آوری نمایند: تعداد قدم های برداشته شده، تعدادطبقات بالا رفته، مقدار کالری سوزانده شده، زمان خواب و ضربان قلب. اما در خصوص ارزیابی سلامت روان یک فرد چطور؟ یک مطالعه نو نشان داده است که ابزارهای پوشیدنی می توانند این کار را هم انجام دهند.

حسگرهای حرکتی در گجت های پوشیدنی یا تعبیه شده در لباس، یک عکس فوری از فعالیت های روزانه یک فرد می گیرند و آن ها را با دستگاه های تلفن همراه یا رایانه همگام سازی می نمایند. پیشرفت ها در شبکه های تلفن همراه، انتقال داده با سرعت بالا و ریزپردازنده های کوچک یاری نموده اند تا دستگاه های پوشیدنی به بخشی ضروری از زندگی روزمره برای بسیاری تبدیل شوند.

تاب آوری، توانایی فرد برای بازگشت یا بهبود سریع پس از مواجهه مسائل است. این چیزی است که به افراد قدرت عاطفی می دهد تا با آسیب ها، ناملایمات و سختی ها کنار بیایند و سلامت روانی خود را حفظ نمایند. در سال 2019، یک نفر از هر هشت نفر - 970 میلیون نفر - در سراسر دنیا با یک اختلال روانی زندگی می کردند.

محققان دانشکده پزشکی آیکان در مانت ساینای در نیویورک، مدل های یادگیری ماشینی را روی داده های جمع آوری شده غیرفعال به وسیله ابزارهای پوشیدنی مانند اپل واچ برای سنجش انعطاف پذیری و رفاه ذهنی افراد اعمال کردند. تا جایی که آنها می دانند، این اولین مطالعه ای است که این کار را انجام می دهد.

رابرت هیرتن، نویسنده اصلی مقاله گفت: گجت های پوشیدنی وسیله ای برای جمع آوری مداوم اطلاعات در خصوص شرایط فیزیکی افراد هستند. نتایج ما بینشی در خصوص امکان سنجی ارزیابی ویژگی های روان شناختی از داده های جمع آوری شده منفعلانه ارائه می نماید.

همه به خدمات مهم سلامت روان دسترسی ندارند، به همین علت است که محققان می گویند مطالعه آنها بسیار مهم است.

زاهی فیاد، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: تفاوت های گسترده ای در دسترسی در جغرافیا و شرایط اجتماعی مالی وجود دارد و احتیاج به ارزیابی حضوری یا تکمیل آنالیز های معتبر سلامت روان محدودتر است. بنابراین شناخت بهتر از افرادی که در معرض خطر اختلال روانی قرار دارند و ابزار بهبود یافته ای برای ردیابی تاثیر مداخلات روانی مورد احتیاج است. رشد فناوری دیجیتال فرصتی برای بهبود دسترسی به خدمات سلامت روان برای همه مردم است.

افراد مورد آزمایش در طول مطالعه از اپل واچ سری 4 یا 5 استفاده کردند که تغییرات ضربان قلب (زمان بین ضربان قلب) و ضربان قلب در حالت استراحت را مقدار گیری می کرد. تغییرات ضربان قلب نشان دهنده پاسخ فیزیکی بدن به استرس است. نظرسنجی های پایه برای ارزیابی تاب آوری، خوش بینی، و مقدار حمایت عاطفی ارائه شده به وسیله دیگران انجام شد.

بیشتر بخوانید:

  • یک آپدیت امنیتی مهم برای آیفون و آیپد | انتشار عمومی پیش از آزمایش برای اولین بار

با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل داده ها، محققان دریافتند که می توانند انعطاف پذیری فرد و ترکیبی از انعطاف پذیری، خوش بینی و حمایت عاطفی را بر اساس تغییرات ضربان قلب معین نمایند. محققان می گویند که یافته های آنها احتیاج به مطالعات بیشتر برای ارزیابی سلامت روانی بر اساس داده های پوشیدنی جمع آوری شده غیرفعال را نشان می دهد. آن ها قصد دارند به تحقیقات خود ادامه دهند و از داده های گجت های پوشیدنی برای آنالیز طیف وسیعی از اختلالات جسمی و روانی استفاده نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1402 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1428

به "ساعت هوشمند می تواند بیماری روانی را تشخیص دهد؟ ، گجت های پوشیدنی به یاری سلامت روان می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت هوشمند می تواند بیماری روانی را تشخیص دهد؟ ، گجت های پوشیدنی به یاری سلامت روان می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید