خرید و فروش حواله خودروهای پیش فروش جرم است

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران: خرید و فروش امتیاز خودروهایی که با قرعه کشی انتخاب شده اند و فروش حواله ها جرم است.

خرید و فروش حواله خودروهای پیش فروش جرم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا ،صبح امروز یکشنبه 25 خرداد قرعه کشی پیش فروش محصولات یکساله سایپا در محل پارس خودرو برگزار گردید.

مجید باقری قائم مدیرعامل سازمان فروش و خدمات پس از فروش سایپا بعداز سرانجام این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: 243 هزار و 166 نفر متقاضی خرید این محصولات بودند که 40 هزار خودرو قرعه کشی شد و از هر شش نفر متقاضی یک نفر منتخب معرفی گردید.

وی ادامه داد: محصولات جدید خودروسازی سایپا متقاضیان زیادی دارند و در ثبت نام اولیه این علاقمندی کاملا معین بود و این امر نشان می دهد که مردم به برند سایپا اطمینان و اعتماد خوبی دارند.

باقری ادامه داد: کسانی که بر اساس قید قرعه نامشان استخراج شده از ساعت 10 صبح فردا و بعد از دریافت پیامک می توانند 50 درصد وجه خودروی انتخابی خود را واریز بنمایند و ما خودروها را در موعد زمانی مشخص شده تحویل می دهیم.

وی ادامه داد: اگر در 72 ساعت اول کسانی که نامشان درآمده وجه خود را واریز ننمایند از اسامی رزرو به جای آنها استفاده خواهد شد.

باقری ادامه داد: با یک رویکرد هوشمندانه در صنعت خودرو از سوی وزارت صمت ما به دنبال آن هستیم که فروش فوق العاده و ثبت نام از متقاضیان به صورت مداوم ادامه داشته باشد و همانگونه که شاهد بودید ما هفته گذشته یک قرعه کشی را انجام دادیم و این هفته نیز قرعه کشی تازه ای را برای واگذاری انجام دادیم و در آینده ظرفیت برای ثبت نام بیشتر خواهد شد زیرا فرایند فراوری رو به افزایش است.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون خرید و فروش امتیاز خودروها توسط کسانی که نامشان در قرعه کشی درآمده است گفت: مواردی در این زمینه مشاهده شد که با اطلاعیه مشترک خودروسازان و همکاری دادستانی تهران و حمایت دستگاه های نظارتی با آنها برخورد شد و شواهد نشان می دهد که این موج فروکش نموده و همین جا اعلام می کنم که خرید و فروش امتیاز خودروهایی که با قرعه کشی انتخاب شده اند و فروش حواله ها جرم است.

وی ادامه داد: در جلسه کمیته خودرو نیز نماینده دادستانی حضورداشند و حمایت لازم را انجام دادند و تاکید کردند که اگر حواله خودرو خرید و فروش گردد مصداق جرم است.

باقری اضافه کرد: ما به دنبال آن هستیم که با اجرای این شرایط به سمتی حرکت کنیم که نقش دلالان و واسطه ها کمرنگ گردد و مصرف نماینده واقعی به سمت خرید خودرو حرکت نمایند و مصرف نماینده واقعی با قیمت پایین تر از واسطه ها خودروساز اتومبیل خود را بخرند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تاثیر این دو مرحله قرعه کشی در بازار خودرو چه بوده است گفت: در قرعه کشی اول که فروش فوق العاده بود نمی توانستیم آنالیز انجام بدهیم اما برای انجام قرعه کشی دوم که امروز ا نجام شد می توان آنالیز ها را انجام داد و نتیجه آن را به دست آورد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 257

به "خرید و فروش حواله خودروهای پیش فروش جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش حواله خودروهای پیش فروش جرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید