خانه ملت ، راه حل معجزه آسایی برای رفع مشکل بی برقی وجود ندارد

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران - عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، اصلی ترین راه برای مبارزه با خاموشی ها را صرفه جویی در مصارف خانگی و تجاری از طریق کسبه و اقشار مختلف جامعه نام کرد و گفت: همچنین کاهش ساعات کاری ادارات از دیگر اقداماتی است که می توان انجام داد لذا راه حل معجزه آسایی برای تولید برق و رفع مشکل وجود ندارد.

خانه ملت ، راه حل معجزه آسایی برای رفع مشکل بی برقی وجود ندارد

عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از قطعی های مکرر برق در روزهای اخیر، گفت: متاسفانه دولت کم کاری کرده و علاوه بر ناتوانی در تولید برق به دلیل عدم حمایت از بخش خصوصی این بخش را هم به خاک سیاه نشانده است، درواقع دولت در پی تجارت بوده نه ارائه خدمات.

نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دولت مطابق قانون پیش می رفت اکنون ما نیروگاه های متعددی در بخش خصوصی داشتیم که علاوه بر تامین برق مورد نیاز کشور، می توانستند صادرات هم داشتند.

وی اصلی ترین راه برای مبارزه با خاموشی ها را صرفه جویی در مصارف خانگی و تجاری از طریق کسبه و اقشار مختلف جامعه نام کرد و گفت: همچنین کاهش ساعات کاری ادارات از دیگر اقداماتی است که می توان انجام داد لذا راه چاره معجزه آسایی برای تولید برق و رفع مشکل وجود ندارد.

رحیمی مظفری با بیان اینکه هدررفت برق در شبکه ها بسیار است، ادامه داد: تعویض شبکه ها و تعویض وسایل برقی مورد استفاده مردم هم ازجمله اقداماتی است که در میان مدت مصرف انرژی را کاهش خواهد داد.

این نماینده مجلس با انتقاد از هدررفت 11 درصدی انرژی در طول سال که ضررهای بی شماری را به کشور وارد می کند، گفت: تولید انرژی هم متناسب با نیاز نبوده در حالی که میانگین رشد مصرف سالانه حدود 3 هزار و500 مگاوات است و دولت باید مطابق برنامه های پنجم و ششم توسعه، سالانه 5 هزار مگاوات به سبد انرژی اضافه کند اما این کار را هم نکرد و تولید برق کمتر از 2 هزار مگاوات در طول سال است لذا در مجموع تولید نسبت به مصرف کاهش داشته که این به معنای خاموشی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مسئله ای که اکنون ایجاد شده حاصل چند سال بی خیالی و بی تدبیری مسئولان است، اظهار کرد: مدیریت مصرف انرژی، وارد مدار کردن نیروگاه های از مدار خارج شده و توجه به تولید با ساخت نیروگاه های نو را ازجمله اقدامات مهمی دانست که وزارت نیرو دولت آینده باید مدنظر قرار دهد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 949

به "خانه ملت ، راه حل معجزه آسایی برای رفع مشکل بی برقی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه ملت ، راه حل معجزه آسایی برای رفع مشکل بی برقی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید