جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی ابلاغ شد

به گزارش زرین گراف، رئیس کل بیمه مرکزی جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی برای سال 1401 را برای اجرا به شرکت های بیمه ابلاغ کرد.

جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی ابلاغ شد

به گزارش تسنیم، با توجه به تصویب نرخ های حق بیمه وسایل نقلیه ریلی در جلسه مورخ 1401/11/03 شورای عالی بیمه، در اجرای تبصره (3) ماده (18) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی برای سال 1401 را برای اجرا به شرکت های بیمه ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه، حق بیمه پایه سالیانه بیمه اجباری خسارات وارده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه برای انواع وسایل نقلیه ریلی با دیه 800 میلیون تومان و مالی 20 میلیون تومان برای لوکوموتیو و واگن مسافری بین شهری هر کدام 9 میلیون و 840 هزار تومان و برای واگن باری بین شهری مبلغ 2 میلیون و 460 هزار تومان و لوکوموتیو و یا واگن مسافری شهری یک میلیون و 148 هزار تومان محاسبه شده است.

پیش از این رئیس کل بیمه مرکزی آقای بهزاد پور در این رابطه به باشگاه خبرنگاران گفته بود، در گذشته قرار داد مسئولیتی که راه آهن منعقد می کرد بخشی از خسارات را پوشش می داد، اما اکنون به شکل کامل این هزینه پرداخت می گردد. خدایی نکرده اگر فوتی منجر گردد با این مصوبه دیه کامل پرداخت می گردد.

بهزاد پور اضافه کرد: به نظر اتفاق بسیار مهمی است که بیش از 10 سال عقب افتاده بود یک پوشش حمایتی است که برای عموم مردم ایجاد شد.

او در پاسخ به این سوال که افراد برای بیمه باید جداگانه مراجعه داشته باشند؟ بیان نمود: خیر به طور مثال راه آهن قرار داد شخص ثالث با شرکت بیمه ای منعقد می نماید و احتیاج نیست خود مردم جدا مراجعه نمایند راه آهن است که این قرار داد را منعقد می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1397

به "جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدول تعرفه حق بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه ریلی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید