بیل گیتس: در فراوری واکسن کرونا یک مشکل غافلگیر کننده داریم

به گزارش زرین گراف، بیل گیتس، بناینگذار مایکروسافت و یکی از شاخص ترین چهره های دنیای فناوری در کوشش است برای مبارزه با ویروس کرونا واکسن فراوری کند. وی در یکی از جدیدترین اظهارنظر های خود می گوید که بسیار نگران است چرا که حتی ساده ترین مسائل نیز درباره کنترل کرونا نادیده گرفته می شوند.

بیل گیتس: در فراوری واکسن کرونا یک مشکل غافلگیر کننده داریم

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بیل گیتس نه تنها سال ها در خصوص احتمال بروز همه گیری در دنیا هشدار داده است، بلکه بنیاد خیریه وی صد ها میلیون دلار برای آماده سازی برابر همه گیری خرج نموده است. اما او به شرایط فعلی خوش بین نیست.

بیل گیتس در تبادل نظر با وال استریت ژورنال می گوید که احساس می نماید شرایط وحشتناک است. زیرا احساس می نماید که هشدار های وی عمدتاً نادیده گرفته شده اند. اکنون او در وسط مسابقه ای برای یافتن واکسن قرار گرفته است و بنیاد گیتس برای تأمین هزینه تحقیقات COVID-19، از جمله واکسن، 10000 دلار آمریکا اختصاص داده است.

اما وی هشدار می دهد، حتی وقتی واکسن تهیه و تصویب شد (که تخمین می زند 18 ماه طول بکشد)، موارد دیگری نیز وجود دارد که الزامی است تامین شوند تا واکسن بتواند در اختیار دیگران قرار گیرد. این موارد شامل تهیه کافی ویال شیشه ای برای تهیه 7 تا 14 میلیارد واکسن است. به ظروف شیشه ای کوچک گفته می گردد که برای نگاه داری دارو ها به صورت مایع یا پودر استفاده می گردد. ویال معمولاً به شیوه عضلانی به بیمار تزریق می گردد.

بیل گیتس حق دارد بگوید: من به شما گفته بودم، زیرا او برای چندین دهه هشدار هایی به دولت ها و مردم در خصوص تهدید یک بیماری همه گیر دنیای داده است.

وی در مصاحبه ای با بتسی مک کی خبرنگار وال استریت ژورنال گفت: من احساس وحشت می کنم. تمام صحبت در خصوص واکسن شامل این موارد بود که ما چگونه می توانیم اقدامی انجام دهیم و آسیب ها را به حداقل برسانیم. با تا کنون 4.1 میلیون مورد ابتلا به COVID-19 تأیید شده اند و تریلیون ها دلار آسیب مالی در سایه ویروس کرونا وارد شده است.

علاوه بر این، گیتس می گوید که صنعت داروسازی در کمتر از پنج سال واکسن جدید ایجاد ننموده است، اگرچه امیدوار است که واکسن COVID-19 در حدود 18 ماه به طور گسترده در دسترس باشد. اما حتی وقتی یک یا چند واکسن اثربخش باشند، گیتس می گوید که حتی در صورت توافق با مدیران شرکت های داروسازی، مانعی دیگر که می تواند سر راه توزیع واکسن پیدا گردد، پیدا کردن ویال های کافی شیشه ای است.

گیتس به وال استریت ژورنال گفت: هیچ کس تا به امروز 7 میلیارد واکسن درست ننموده است. گیتس تنها میلیاردر فناوری نیست که روی COVID-19 کار می نماید. جف بزوس مدیرعامل آمازون می گوید شرکت وی برای ایجاد آزمایش COVID-19 خود 1 میلیارد دلار هزینه می نماید. بنیاد خیرخواهانه مدیر عامل شرکت فیس بوک، مارک زاکربرگ و همسر وی، دکتر پریسیلا چان نیز برای یاری به بنیاد بیل و ملیندا گیتس 25 میلیون دلار یاری می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 193

به "بیل گیتس: در فراوری واکسن کرونا یک مشکل غافلگیر کننده داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیل گیتس: در فراوری واکسن کرونا یک مشکل غافلگیر کننده داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید