به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا در پردیس نماوا

به گزارش زرین گراف، فیلم سینمایی طلا ساخته پرویز شهبازی و با هنرمندی هومن سیدی، طناز طباطبایی و نگار جواهریان، فیلمی که هرگز فرصت حضور در گیشه های سینما را پیدا نکرد چهارشنبه 10 اردیبهشت در پردیس نماوا اکران خواهد شد. به این بهانه به داستان و حواشی این فیلم در سی هفتمین جشنواره فجر و مصاحبه با عوامل آن خواهیم پرداخت.

به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا در پردیس نماوا

داستان فیلم طلا ؛ درام اجتماعی دهه شصتی ها

فیلم سینمایی طلا مانند بقیه آثار شهبازی به دغدغه های دهه شصتی هایی می پردازد که شاید سوخته ترین نسل جوان در ایران باشند. موجی که در ایران بیشترین تعداد نسل جوان در تاریخ ایران را در خود داشت و این موج در زمان تحصیل و نوجوانی با این شلوغی و در روزهای جوانی با بیکاری، بی پولی و تنهایی همواره یقه به یقه بوده است.

قهرمان داستان طلا شهبازی در دهه چهارم زندگی اش از چپ و راست برایش می بارد، نقشی متفاوت برای هومن سیدی که در آن خوب هم درخشیده. هومن سیدی که این روزها دیگر کارگردان مطرحی هم هست تکیه گاه خیلی هاست. با اینکه شهبازی از داستانش با عنوان داستانی تخیلی یاد نموده اما همه ما میدانیم که امثال این جوان های بخت برگشته کم نیستند که به تنهایی مسائل چندین نفر به گردنشان افتاده و در این راستا تصمیمات ریسکی اشتباه بسیار زیاد است.

نقد فیلم طلا، گره پشت گره

برخی از فیلم های ژانر اجتماعی کلکسیونی از مسائل مختلف است. شاید ذات سینما با اغراق گره خورده باشد اگر داستان یک داستان عادی باشد دیگر احتیاج به بازگویی ندارد و شهبازی با وجود بحران های فراوان و گره هایی که در زندگی منصور است خوب فیلم را مدیریت می نماید. شاید اگر فیلم چهار ساعت طول می کشید می توانست به تک تک آنها کامل بپردازد اما با نرم یک ساعت و نیم سینمای ایران سرعت و راستا داستانی فیلم کاملا قابل درک و مناسب است.

حواشی فیلم طلا در جشنواره فجر

فیلم ایرانی طلا در جشنواره فجر حضوری در هنگام داشت اما جزء فیلمهای مهم جشنواره حساب می شد که منتقدین هم انتظارش را می کشیدید. فیلم طلا با اینکه از لحاظ کسب جوایز خیلی خوش شانس نبود و فقط در 2 بخش صدابرداری و بهترین فیلمنامه نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد اما در بین منتقدین با استقبال خوبی روبرو شد.

رامبد جوان تهیه نماینده فیلم طلا درباره نحوه همکاری با محمد شایسته دیگر تهیه نماینده فیلم سینمایی طلا و پروژه گفت: تصمیم گرفتیم پول بگذاریم روی هم چهار فیلم بسازیم که پول مان نرسید و سه فیلم ساختیم. بخش اجرایی به عهده آقای شایسته است و در بخش هایی که فکر کنم می توانم بدرد بخورم یاری می کنم.

محمد شایسته نیز بیان نمود: همکاری با شهبازی در فیلم طلا لذت بخش بود و اکثرا با جزئیات مشورت می کردیم، رامبد هم در جریان بود. امیدواریم باز هم با شهبازی کار کنیم. هومن سیدی بازیگر فیلم طلا هم در این نشست گفت: کار کردن با شهبازی برایم جذاب بود، اتفاقاتی که به وجود می آورد به معنای کلاسیک در قصه عظیم نمی آمد، چون همه چیز واقعی است رویکردی که در لحظه دارد نرم است و به نظر می رسد این اتفاق نمی افتد. اما پیش می آید و از طرفی به شعور مخاطب احترام میگذارد.

خبرنگاری از نگار جواهریان درباره باورپذیری نقش اش سوال پرسید که به جای این بازیگر، کارگردان جواب داد و گفت: اگر باورپذیر نیست باید فیلم را نقد نمایند و در قالب یک یادداشت آموزنده به بیننده بگویند که این فیلم چه مسائلی دارد. فضای اینترنتی موجب شده هر کسی در یک خط درباره فیلم نظر دهد که این اتفاق خوب نیست و باید درباره این مسائل بیشتر پرداخته گردد.

مهرداد صدیقیان نیز گفت: یکی از فیلم های محبوب زندگی ام نفس عمیق بود و این فرصت پیش آمد تا با آقای شهبازی کار کنم، یکی از ویژگی کار کردن با او ملموس بودن کارکتر ها هستند.

طناز طباطبایی درباره تجربه همکاری اش با شهبازی اظهار کرد: وقتی فیلم را می بینید متوجه می شوید آقای شهبازی برای تک تک دیالوگ های عبوری فکر نموده است. چقدر ما آموختیم که ساده فیلم ببینیم؟ فکر کنم وقت آن است که حرفه ای فیلم ببینیم و نگاه سخت گیرانه و باسواد باشد. این فیلم از آن جهت که با یکی از درخشان ترین کارگردان های سینمای ایران همکاری کردم برای من عزیز است.

اکران اینترنتی فیلم طلا هم اکنون در پردیس نماوا

فیلم سینمایی طلا ساخته پرویز شهبازی از روز چهارشنبه 10 اردیبهشت در پردیس نماوا اکران اینترنتی خواهد داشت و علاقه مندان به فیلم های ایرانی می توانند تنها با پرداخت 15000 تومان و خرید بلیت فیلم طلا به مدت 6 ساعت امکان تماشای آنلاین فیلم طلا را خواهند داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 166

به "به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا در پردیس نماوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا در پردیس نماوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید