بهترین راه حل کنترل بیماری آلزایمر

به گزارش زرین گراف، کارشناسان در بررسی های متعدد دریافتند، تشخیص زودهنگام و پیشگیری می تواند به طور موثری پیشرفت را کُند کند.

بهترین راه حل کنترل بیماری آلزایمر

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، کارشناسان در بررسی های متعدد دریافتند، تشخیص زودهنگام و پیشگیری می تواند به طور موثری پیشرفت را کُند کند.

براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای چین (CDC) ، تعداد افرادی که از بیماری آلزایمر در چین رنج می برند تا سال 2050 از 10 میلیون کنونی به 40 میلیون نفر افزایش می یابد.

محققان می گویند شانس ابتلا به این بیماری هر پنج سال دو برابر می شود. با این حال، تشخیص و پیشگیری در مراحل اولیه بیماری می تواند با کاهش سرعت پیشرفت آن، تفاوت قابل توجهی را برای بیماران ایجاد کند. شانس ابتلا به این بیماری را حتی می توان به نصف کاهش داد.

به گفته وانگ جون، مدیر انجمن چین در زمینه بیماری آلزایمر، اخیراً افراد جوان در چین مبتلا به آلزایمر هستند، اما کمتر از 40 بیمار تحت درمان بالینی هستند.

وی یادآور شد: آگاهی عمومی پایین و عدم تشخیص مراحل اولیه مانع تلاش های کشور برای کمک به بیماران می شود. در حالی که آگاهی از بیماری در شهرها در حال افزایش است، مردم منطقه ها حومه یا روستاها هنوز فاقد دانش مورد نیاز در این زمینه هستند.

وانگ جون در پایان گفت: ما تا به امروز استانداردی برای تشخیص مراحل اولیه بیماری آلزایمر نداریم؛ مراقبت از بیماران فقط تهیه غذا و شستن لباس های آنها هم نیست، بلکه لازم است به نها اطلاعات مورد نیاز داده شود و تحت آموزش قرار بگیرند.

پایانی یپام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 998

به "بهترین راه حل کنترل بیماری آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین راه حل کنترل بیماری آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید