بحران کرونا و ناامنی شغلی زنان

به گزارش زرین گراف، تهران (پانا) -نتایج تحقیقات نشان داد، در زمان همه گیری زنان بیش از مردان از استرس کاری رنج می برند، زیرا بیماری همه گیر باعث ایجاد ناامنی شغلی مضاعف و مسئولیت بیشتر در خانه برای آنان شده است.

بحران کرونا و ناامنی شغلی زنان

به گزارش ایسنا، به نقل از نیوز، یافته های نظرسنجی شرکت لینکدین (LinkedIn) نشان داده است، در ماه گذشته 73 درصد از زنان اعلام کردند که استرس شغلی را تجربه نموده اند و این در مقایسه با 57 درصد برای مردان بوده است.

محققان اظهار کردند: فشار بر تعادل بین کار و زندگی زنان عاملی اصلی در این موضوع است.

37 درصد از زنان اظهار کردند: خارج از ساعت کاری به وسیله ایمیل و پیغام رسانی، وظایف خود را کنترل می نمایند و این در حالی است که تنها 29 درصد از مردان این کار را انجام می دهند. همچنین 55 درصد از زنان در مقایسه با 46 درصد مردان عنوان کردند که در امسال کمتر به مرخصی رفته اند.

امیلی اسپاون، سردبیر شرکت لینکدین در انگلیس گفت: همه گیری، زنان و مشاغل آنان را متحمل آسیب های بسیاری نموده است. زنان بیشتر از مردان در این بحران مالی، مشاغل خود را از دست دادند، اما موضوع نگران نماینده اینجاست که هنگام شیوع بیماری همه گیر کمتر به سراغ مشاغل جدید می فرایند.

وی به داده هایی که در اوایل ماه جاری توسط شرکت لینکدین به اشتراک گذاشته شد، به ویژه افراد بالای 30 سال که به احتمال زیاد مسئولیت مراقبت اضافی نیز دارند، اشاره نمود که نشان می دهد از زمان ابتلاء به بیماری همه گیر، زنان کمتر از نیمی از متقاضیان پیروز، برای مشاغل جدید بوده اند.

این در حالی است که زنان نسبت به مردان زمان بیشتری در جستجوی شغل هستند. آخرین شاخص نشان می دهد که 45 درصد از زنان زمان بیشتری را نسبت به سال گذشته در جستجوی کار بوده اند، در حالی که این شرایط فقط در یک سوم مردان بوده است.

اسپاون اضافه کرد: اگر به دنبال نتیجه منصفانه هستیم، باید تاثیر همه گیری در افراد را درک کنیم و انعطاف پذیری بیشتر در زنان و والدین شاغل که باید بین کار و زندگی تعادل ایجاد نمایند را در نظر بگیریم.

تحقیقات دانشکده اقتصاد لندن نشان می دهد زنان بیش از مردان شغل خود را از دست می دهند و مراقبت از بچه ها و امور خانه را بر عهده می گیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 595

به "بحران کرونا و ناامنی شغلی زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کرونا و ناامنی شغلی زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید