ایده هایی برای رنگ آمیزی تخم مرغ هفت سین

به گزارش زرین گراف، شب های قبل از عید معمولا با جنب و جوش و پر هیجان می گذرند. زمان آنقدر سریع جلو می رود که به خودمان می آییم و می بینیم وقت کمی برای چیدن سفره هفت سین به جای مانده است و این وسط باید تخم مرغ هفت سین را هم رنگ کنیم، آن هم نه یک رنگ کردن ساده. اینجور وقت ها اگر سراغ تخم مرغ های آماده در مغازه ها و گالری های هنری نرفته باشیم هنرمند درونمان بیدار می گردد و می خواهد کمر همت به خلق یک اثر هنری ببندد.

ایده هایی برای رنگ آمیزی تخم مرغ هفت سین

می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم و از ایده هایی که برای تزیین هنرمندانه چند تخم مرغ هفت سین داریم بگوییم. شما هم قول دهید زمان و ذوق کافی برای اجرای این طرح های خلاقانه صرف کنید.

تخم مرغ کاهویی

با استفاده از یک قلم مو و رنگ اکرلیک سبز روشن تخم مرغ را رنگ کنید و اجازه دهید خشک گردد. حالا با یاری یک لاک غلط گیر یا با یک قلم موی نازک و رنگ سفید، خطوط کاهو را مانند تصویر روی تخم مرغ بکشید تا تخم مرغ هفت سین شما آماده گردد.

تخم مرغ خزه ای

این تخم مرغ کار سبزه را هم برایتان می نماید. اگر دسترسی به خزه دارید، می توانید آن ها را بعد از جمع کردن خشک کنید و روی تخم مرغ ها بچسبانید. تخم مرغ خزه ای می تواند یادآور زمین و طبیعت باشد و یک روش متفاوت برای تزئین تخم مرغ هفت سین است.

تخم مرغ نقطه نقطه

تخم مرغ ها را با رنگ های روشن به طور یکدست رنگ کنید. سپس رنگ مخالف را با آب کمی رقیق کنید و با بازی کردن با سر قلم مو روی تخم مرغ ها بپاشید.

تخم مرغ ارگانیک

برای درست کردن این مدل، باید از تخم مرغ هایی بهره ببرید که به طور طبیعی پوستهء قهوه ای دارند. به سادگی، با یک لاک غلط گیر یا رنگ سفید و قلم موی نازک!

تخم مرغ پرپری

درست کردن این طرح بسیار ساده است. کافیست سری به سرای مشیر خلوت در بازار بزرگ یا کوچه برلن در خیابان فردوسی بزنید و از خرازی فروش ها بسته به سلیقه خودتان پرهای مصنوعی بگیرید. اگر هم در نزدیکی طبیعت زندگی می کنید می توانید با جمع کردن پر پرندگان و چسباندن آن ها روی تخم مرغ هفت سین به سادگی این طرح زیبا را ایجاد کنید.

تخم مرغ هفت سین با طرح چاپی

اگر شما هم مثل ما سر و کارتان با کامپیوتر و دنیای دیجیتال است، همین حالا از چند طرح وکتوری یا فوتوشاپی آماده روی کاغذ سفید نازک پرینت بگیرید، آن ها را دوربُری کنید و روی تخم مرغ هفت سین بچسبانید.

تخم مرغ خرگوشی

بچه ها عاشق این خرگوش های کوچک می شوند. برای درست کردن این خرگوش ها باید تخم مرغ هفت سین را بپزید تا سفت شوند. سپس با یک رنگ رقیق مثل اکولین یا آبرنگ نصف تخم مرغ را رنگ کنید و بگذارید خشک گردد. سپس با یک مداد رنگی صورت، یقه و گوش ها را بکشید و با یک مداد شمعی صورتی رنگ گونه ها را ایجاد کنید.

تخم مرغ آب رنگی

برای خلق این گل ها باید دستی در نقاشی و طرح انداختن داشته باشید. تخم مرغ ها را بپزید و با قلم موی مناسب و آب رنگ این گل های بنفشه را روی زمینه سفید تخم مرغ ها بکشید. این طرح حال و هوای بهار و نو شدن طبیعت را هم به سفره هفت سین شما می آورد.

گل و گلدان

حتما لازم نیست هر طرح و نقشی را که در سر دارید روی پوسته تخم مرغ ها پیاده کنید. این بار گل ها را به جای قرار دادن در گلدان شیشه ای، داخل تخم مرغ ها بگذارید. سر تخم مرغ ها را سوراخ کنید و زرده و سفیده آن را خالی کنید. ساقه گل ها را تا جایی که می گردد کوتاه کنید و داخل تخم مرغ ها بگذارید. برای ثابت نگه داشتن تخم مرغ هفت سین، روی سطح یک آینه چند قطره شمع آب شده بچکانید و تخم مرغ را بچسبانید.

تخم مرغ ترافلی

درست کردن این تخم مرغ هفت سین بسیار راحت و البته هیجان انگیز است. کافیست مقداری ترافل ریز و رنگی رنگی (Candy Sprinkles) از شیرینی فروشی ها خریداری کنید یا خودتان درست کنید. سپس سطح تخم مرغ را آغشته به چسب کنید و آن را داخل کاسه ترافل ها خوب بچرخانید تا به همه جای آن بچسبند. تخم مرغ های شما جلوه و رنگ و روی خاصی پیدا خواهند کرد.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 15 شهریور 1401 بروزرسانی: 15 شهریور 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1321

به "ایده هایی برای رنگ آمیزی تخم مرغ هفت سین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده هایی برای رنگ آمیزی تخم مرغ هفت سین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید