3 نقص فنی هواپیمای فوکر آسمان طی 2 روز

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران : درحالی هواپیمای فوکر 100 آسمان شنبه شب و صبح یکشنبه دچار نقص فنی شد که سازمان هواپیمایی مجوز پرواز اهواز تهران این هواپیما را صادر کرد که مجددا دچار نقص فنی شد.

3 نقص فنی هواپیمای فوکر آسمان طی 2 روز

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، شنبه شب یک فروند هواپیمای فوکر 100 هواپیمایی آسمان به رجیستر EP- ATF در راستا تهران-کرمانشاه دقایقی پس از پرواز به دلیل نقص فنی در فرودگاه مهرآباد به صورت اضطراری به زمین نشست. خوشبختانه این سانحه خسارت جانی نداشت و مسافران به سلامت هواپیما را ترک کردند.

در حالی روابط عمومی هواپیمایی آسمان در حال تهیه جوابیه برای رسانه ها در مورد این سانحه بود، که هواپیمای مذکور صبح دیروز در پرواز دیگری دچار نقص فنی شد و از آسمان یزد به فرودگاه مهرآباد بازگشت.

از سوی دیگر سید مهدی رزاز مدیرکل فرودگاه های خوزستان ساعاتی پیش از نقص فنیهواپیمای فوکر 100 پرواز شماره 833 هواپیمایی آسمان در شامگاه یکشنبه اطلاع داد و گفت: این هواپیما حدود 30 مایل از فرودگاه بین المللی اهواز فاصله گرفته بود که گفت یکی از موتورهایش نقص فنی دارد و درخواست بازگشت به فرودگاه دارد.

وی توضیح داد: این هواپیما بدون مشکل در فرودگاه اهواز فرود آمد و همه مسافران در سلامت کامل هستند.

وی اضافه کرد: بعد از این اتفاق یک هواپیمای جایگزین از تهران به اهواز آمد و 1.5 ساعت بعد پرواز اهواز- تهران انجام شد.

تعیین نیست سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان متولی حمل ونقل هوایی چگونه مجوز پرواز برای هواپیمایی که نقص فنی داشته را بلافاصله صادر می نماید. چرا هواپیمای مذکور صبح یکشنبه مجددا پروازی را انجام می دهد و دچار نقص فنی شده و در ادامه شامگاه دیروز مجددا مجوز پرواز آن صادر می گردد. سئوالی که معاون وزیر راه و شهرسازی (رئیس سازمان هواپیمایی کشوری) به آن پاسخ دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 233

به "3 نقص فنی هواپیمای فوکر آسمان طی 2 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نقص فنی هواپیمای فوکر آسمان طی 2 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید