کاهش شدید قیمت دلار بازارساز

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران:قیمت دلار در صرافی ملی تا ساعت دو روز یک شنبه 1200 تومان کاهش یافت.

کاهش شدید قیمت دلار بازارساز

به گزارش خبرنگاران بازار ساز ارزی کاهش قیمت صرافی ملی را شتاب داده است به طور یکه قیمت در ساعت دو ظهر نسبت به ابتدای روز 730 تومان نزول نموده است.

منظور از بازارساز ارزی بانک مرکزی است که به وسیله صرافی ملی به دنبال مدیریت قیمت و نوسان در بازار است، نرخ صرافی ملی خاصیت سیگنالی دارد و برای پوشش تقاضاهای تجاری و غیر تجاری رسمی کاربرد دارد. این نرخ از سوی معامله گران در بسیاری از اوقات به معنی کف قیمت ها در بازار شناخته می گردد.

در حال حاضر قیمت دلار در صرافی ملی 27 هزار 250 تومان است که در مقایسه باقیمت بسته شده دیروز 1200 تومان پایین تر است. در واقع بازار ساز بیش از 4 درصد قیمت دلار را در روز جاری کاهش داده است.

بازار ساز با کاهش قیمت دلار در صرافی ملی به دنبال کشیدن قیمت اسکناس در بازار به کانال 27 هزار تومان است.

قیمت دلار بازار تا نیمه روز امروز در محدوده 28 هزار 500 تومان در نوسان است قیمت حواله درهم نیز در محدوده 7 هزار 750 تا 7 هزار 780 تومان نوسان دارد که نشانه ای از تطابق قیمت بازار با آن است.

بنابراین بازار ساز برای کاهش قیمت بیشتر باید به فرایند نرخ حواله درهم توجه داشته باشد زیرا در صورت کاهش قیمت اسکناس و ماندن نرخ درهم در سطوح کنونی ریسک برگشت بازار و نوسان شدنی قیمت در روز آینده محتمل می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 426

به "کاهش شدید قیمت دلار بازارساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید قیمت دلار بازارساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید