لغو مجوز تردد فرمانداری ها در سراسر کشور

به گزارش زرین گراف، رئیس پلیس هدایت و رانندگی ناجا از اعمال محدودیت تردد در 335 شهر قرمز و نارنجی کشور و بعلاوه تشدید نظارت بر منع تردد در دو استان تهران و البرز اطلاع داد و جزییات آن را تشریح کرد.

لغو مجوز تردد فرمانداری ها در سراسر کشور

سردار سید کمال هادیان فر با حضور در جمع خبرنگاران درباره مصوبه تشدید محدودیت های تردد در شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی و بعلاوه محدودیت ورود به استانهای تهران و البرز گفت: برابر تازه ترین آمارها متاسفانه کشور وارد پیک پنجم کرونا شده و بر این اساس 169 شهر کشور در شرایط قرمز و 166 شهر در شرایط نارنجی واقع شده است.

وی با بیان این که در مجموع 448 شهر کشور دارای شرایط قرمز و نارنجی و زرد بود و از این تعداد 335 شهر در شرایط قرمز و نارنجی قرار دارند، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ماموران پلیس راهور در مبادی ورودی تمام شهرهای قرمزو نارنجی مستقر بوده و علاوه بر اعمال قانون به شکل فیزیکی، دوربین های سطح جاده ها و مبادی شهرها هم نسبت به اعمال قانون خودروهای غیر مجاز اقدام خواهد نمود.

وی با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی بیشتر در دو استان تهران و البرز هم گفت: مقرر شد تا از روز سه شنبه تا انتها وقت اداری روز یکشنبه منع ورود و خروج از تهران با هدف کاهش بیماری و جلوگیری از شیوع کرونا اعمال گردد. لذا ماموران پلیس در 14 مبادی ورودی و خروجی مستقر خواهند شد.

به همین دلیل از ساعت 18 امروز تا ساعت 7 روز دوشنبه هفته آینده این محدودیت ها در تهران اعمال می گردد و به جز خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر که دارای اجازه تردد هستند هیچ خودروی دیگری اجازه ورود و خروج در استانهای تهران و البرز را ندارد.

ابطال مجوز تردد فرمانداری ها

رئیس پلیس راهور ناجا بعلاوه از ابطال مجوز تردد به وسیله فرمانداری ها در سراسر کشور اطلاع داد و گفت: بر اساس مجوز وزارت کشور تمامی مجوزهای صادر شده برای سفر از سوی فرمانداری ها باطل است و در این مدت هیچ خودرویی با این مجوز اجازه تردد ندارد.

وی با بیان این که هدف پلیس از اجرای این محدودیت ها جریمه نیست، گفت: به همین دلیل هم به تمامی مامورانمان تاکید شده تا ابتدا به این خودروها تذکر داده و در صورت اصرار برای ادامه سفر جریمه یک میلیونی را در شهرهای قرمز و نیم میلیونی را درشهرهای نارنجی اعمال کند.

هادیانفر بیانکرد: تهران و البرز و شهرستانهای آنها در این محدودیت 6 روزه به طور یکپارچه دیده شده است و تردد بین شهرهای داخل این استان ها مانند تهران، کرج، شهریار و ورامین، رباط کریم و دماوند و ... بلامانع است اما ورود و خروج به این دو استان ممنوع بوده و حتی ساکنان شهرهای مجاور این دو استان اجازه ورود به داخل دو استان را نداشته و جریمه خواهند شد.

هادیانفر از مردم خواست که نهایت همکاری را با پلیس داشته و از ورود غیر مجاز به دو استان تهران و البرز و بعلاوه تردد بین دیگر شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی جدا پرهیز نمایند.

رئیس پلیس راهور ناجا بعلاوه گفت که منع تردد شبانه از ساعت 22 تا 3 بامداد همچنان به قوت خود باقی است و در تمام شهرها اجرا می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 936

به "لغو مجوز تردد فرمانداری ها در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو مجوز تردد فرمانداری ها در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید