زاپ دار کردن شلوار لی (آموزش مرحله به مرحله)

به گزارش زرین گراف، زاپ دار کردن شلوار لی یکی از روش های ساده و کاربردی برای ایجاد تنوع در شلوار های جین ساده است. شما با چند وسیله ساده و در دسترس می توانید شلوار لی ساده و خسته کننده خود را به یک شلوار جین زاپ دار تبدیل کنید.

زاپ دار کردن شلوار لی (آموزش مرحله به مرحله)

خبرنگاران | سرویس مد و پوشاک - شلوار لی یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین شلوار ها در بین دختران و پسران جوان است. عمر این شلوار ها به دلیل این که از پارچه با دوام دنیم دوخته می گردد زیاد است. عمر زیاد این شلوار ها شاید باعث دلزدگی و خستگی شما از مدل و دوخت آن ها گردد. شما می توانید با ایده های جدید شلوار لی خود را به شلوارک تبدیل کنید یا اقدام به مروارید دوزی روی شلوار نمایید و آن را زیباتر از قبل کنید. در این مقاله خبرنگاران میخواهد به شما یک روش ساده آموزش دهد تا از شلوار لی های ساده و خسته کنندتان یک شلوار لی جدید و زیبا درست کنید. شما می توانید از این شلوار خود یک شلوار لی زاپ دار شیک و زیبا درست کنید. برای یادگرفتن زاپ دار کردن شلوار لی با ما همراه شوید.

آموزش گام به گام زاپ دار کردن شلوار لی

ابتدا تصمیم بگیرید که زاپ را در کدام قسمت از شلوار می خواهید اجرا کنید. البته بهتر است در قسمت هایی که دچار ساییدگی و تماس با سطوح می شوند و قابلیت ترمیم پارگی شلوار وجود ندارد این اقدام را انجام دهید و از انجام آن بر روی قسمت هایی مثل پشت ران ها یا قسمت باسن شلوار خود داری نمایید. بهترین قسمت زانو ها و روی قسمت ران های شلوار است.

لوازم مورد احتیاج برای زاپ دار کردن شلوار لی

  • شلوار لی
  • گچ یا صابون خیاطی
  • پنس (از قیچی مو چین یا پنس ابرو هم می توانید بهره ببرید)
  • سوزن یا سنجاق قفلی
  • تیغ موکت بری (کاتر) یا قیچی

مراحل زاپ دار کردن شلوار جین

مرحله اول

ابتدا شلوار جین را بپوشید و جای دقیق زاپ را با گچ مشخص کنید. بهترین مکان برای زاپ، 5 سانتی متر بالا یا پایین زانوست.

مرحله دوم

سپس یک مجله قدیمی یا یک لایه ضخیم از روزنامه (یا مقوای ضخیم) زیر قسمتی که مشخص نموده اید قرار دهید تا هنگام برش زدن هر دو طرف شلوار را نبرید.

مرحله سوم

با استفاده از کاتر برش های موازی و مانند شکل زیر روی شلوار ایجاد کنید. برش ها را با فاصله 1.5 تا 2 سانتی متر و به شکل نامرتب ایجاد کنید.

مرحله چهارم

با استفاده از نوک سنجاق یا نوک سوزن تار های قسمت برش ها را جدا کنید تا پود های پارچه به صورت ریش ریش ظاهر گردد. سپس به یاری پنس پود های پارچه را جدا کنید.

مرحله پنجم

بعد از اتمام مرحله 4 شلوار لی ظاهری مانند تصویر زیر پیدا می نماید. با استفاده از قیچی نخ های اضافی اطراف برش ها را بچینید.

برای هر نوار مشخص شده مراحل 4 و 5 را تکرار کنید تا زاپ ها کامل گردد.

کلام آخر

با استفاده از این روش زاپ دار کردن شلوار لی می توانید شلوار های خود را از سادگی دربیاورید و یک شلوار زیبا و شیک داشته باشید. همچنین در این رابطه مطالعه مطلب جدیدترین انواع مدل شلوار زاپ دار پسرانه را نیز به شما توصیه می کنیم.

منبع: instyle

منبع: setare.com
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 607

به "زاپ دار کردن شلوار لی (آموزش مرحله به مرحله)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاپ دار کردن شلوار لی (آموزش مرحله به مرحله)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید