خودروی هوشمند خورشیدی فراوری شد

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهران صفدار مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت محصولات فناورانه مختلفی را طراحی و فراوری نموده است. یکی از محصولات جدید ما نیز که به تازگی آزمون های فنی را پشت سر گذارده است، خودرو خورشیدی رکابی است.

خودروی هوشمند خورشیدی فراوری شد

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: این خودور با استفاده از انرژی خورشیدی کار می نماید و حرکت انسانی و پدال زدن نیز در ترکیب با این انرژی خورشیدی قرار می گیرد. این خودرو هوشمند و مسقف و دارای 4 چرخ است.

صفدار با اشاره به رویکرد صنعت خودروسازی بین الملل به خودروهای با سوخت غیرفسیلی، بیان نمود: رانندگی تا 3 ساعت با استفاده از انرژی خورشیدی، نشان دادن میزان انرژی به جامانده در باتری، تعیین کردن زمان استفاده از انرژی حرکتی به جای انرژی خورشیدی و تعیین کردن مسافت طی شده از جمله بعضی ویژگی های این خودرو است.

وی با بیان اینکه دستگاه خود دریافت پسماند یکی دیگر از محصولات شرکت است، گفت: با توجه به اهمیت بازیافت پسماند این دستگاه می تواند نقش قابل توجهی در این فرآیند ایفا نماید.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این دستگاه انواع پسماند خشک را دریافت می نماید. از آنجا که دستگاه هوشمند است، پسماند دریافتی را تعیین و آن را پرس می نماید و بر اساس وزن و جنس آن، در مقابل اقلامی مانند بلیط اتوبوس و مترو را در اختیار کاربر قرار می دهد.

این فعال صنایع دانش بنیان ضمن ارائه شرح بیشتر در خصوص این دستگاه، گفت: نهادهایی مانند شهرداری ها، می توانند با خرید این دستگاه، شهروندان را تشویق نمایند که زباله های خشک خود را از مبدا تفکیک نموده تا نقش بیشتری در حفاظت از محیط زیست داشته باشند.

صفدار با تاکید بر نقش فناوری در حفظ محیط زیست، گفت: با توجه به اینکه باید فرهنگ سازی لازم برای ترویج استفاده از این دستگاه میان شهروندان انجام گیرد، از نهادهای مانند شهرداری ها، درخواست داریم تا بیشتر به این مقوله توجه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 747

به "خودروی هوشمند خورشیدی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی هوشمند خورشیدی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید