جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت

به گزارش زرین گراف، دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از افزایش جریمه تخلف از مقررات تعرفه ای دارندگان پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات اطلاع داد.

جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت

حسین فلاح جوشقانی گفت: براساس مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اگر دارندگان پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه تخلف نمایند از زمان ابلاغ تخلف از سوی رگولاتوری موظف هستند حداکثر ظرف مدت 48 ساعت برای برطرف تخلف اقدام نموده و مبالغ دریافتی اضافی را به مشترکان اشخاص طرف قرارداد خود باز گردانند.

وی اضافه کرد: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درصورت عدم برطرف تخلف، رگولاتوری می تواند علاوه بر اعمال مقررات در چارچوب پروانه اعطاشده به اپراتورها، به ازای هر تخلف در هر روز تا معادل یک دهم درصد از درآمد ناخالص آخرین صورت اقتصادی حسابرسی شده سالانه، اپراتور را جریمه کند.

فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه این جریمه تا زمان برطرف کامل تخلف برای دارندگان پروانه محاسبه می گردد، گفت: رگولاتوری درصورت تکرار تخلف از سوی دارندگان پروانه، می تواند برای تعلیق کاهش مدت اعتبار یا لغو پروانه اقدام کند.

لازم به ذکر است این تصمیم پس از اعتراض کاربران به تغییراتی در بسته های اینترنتی از سوی اپراتورها و از نیمه تیرماه امسال، فلاح جوشقانی پیش از این اعلام نموده بود بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف است و از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها خبر داده بود و اینکه در صورت استمرار این مساله، روال های دیگری از جمله تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه در پیش است.

همچنین محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- روز گذشته با بیان اینکه اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه، خلاف ضوابط پروانه اپراتورها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات و مصداق گران فروشی است، گفته بود: سازمان تنظیم مقررات در برخورد با این گران فروشی اختیاراتی داشته که از آن جمله جریمه دو میلیارد تومانی بوده است اما این اختیارات کفایت نمی کرد. به همین دلیل ما طرحی را به دولت دادیم تا اختیارات سازمان تنظیم مقررات را در برخورد با گران فروشی افزایش دهیم، زیرا این موضوع خلائی ایجاد نموده بود و اینها از عدم وجود ابزار برخوردی لازم، گران فروشی را ادامه دادند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 338

به "جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید