بازنشستگان کشوری چگونه می توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟

به گزارش زرین گراف، صندوق بازنشستگی کشوری با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی مبنی بر نحوه فروش سهام ETF بازنشستگان در بورس را ارائه کرد.

بازنشستگان کشوری چگونه می توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در اردیبهشت ماه سال 1399 حدود 80 هزار نفر از بازنشستگان با استفاده از تسهیلات یک میلیون تومانی صندوق بازنشستگی کشوری، نسبت به خریداری سهام موجود در صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم معروف به سهام ETF اقدام کردند؛ اکنون اعلام شده است که این سهام از دوم تیرماه 1399 در بازار بورس قابل معامله است؛ از این رو، شمار زیادی از بازنشستگان پرسش هایی را درباره چگونگی فروش سهام ETF مطرح کرده اند.

در ادامه در توضیح به سوالات رایج در این خصوص بیان شده است:

1- شما می توانید از دوم تیرماه 1399 سهام خود را از طریق بورس بفروشید.

2- در صورتی که تا کنون کد بورسی دریافت نکرده اید، باید ابتدا نسبت به ثبت نام اینترنتی در سایت سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) به نشانی Sejam.ir اقدام و کد رهگیری دریافت کنید.

پس از ثبت نام در سایت سجام، دو راه پیش رو دارید:

3- اول این که با در دست داشتن مدارک شناسایی به منظور افتتاح حساب کارگزاری و اخذ کد بورسی به مدیریت های استانی صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه کنید و با تکمیل فرم های مربوطه در کارگزاری صباجهاد که وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری است، ثبت نام کنید.

4- دوم آن که به یکی کارگزاری های بورس در سراسر کشور مراجعه کنید. فهرست کارگزاری های بورس را می توانید این جا ببینید: https://b2ir/220692

5- در صورتی که قبلا کد بورسی و حساب کارگزاری دریافت کرده اید، با مراجعه به کارگزاری مربوطه، برای مشخص ناظر سهام خود درخواست دهید.

6- یادآور می شود کسانی که از قبل دارای کد بورسی نزد سایر کارگزاری ها هستند، می توانند در کارگزاری صباجهاد نیز ثبت نام کنند.

7-پس از طی این مراحل شما می توانید از طریق کارگزاری که انتخاب کردید، اقدام به فروش سهام خود کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 269

به "بازنشستگان کشوری چگونه می توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشستگان کشوری چگونه می توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید