این ماشین الکتریکی شارژ نمی خواهد!

به گزارش زرین گراف، ماشین الکتریکی متفاوت

یک شرکت سوئیسی به نام نانوفلوسل قصد دارد ماشین الکتریکی بسازد که به جای استفاده از باتری های معمول از فرایندی متفاوت برای تولید الکتریسیته استفاده می کند.

این ماشین الکتریکی شارژ نمی خواهد!

کوانتینو 25 از فن آوری متفاوت برای ذخیره الکتریسیته استفاده می کند

تکنولوژی که نانو فلوسل برای تولید الکتریسیته استفاده می کند باتری جریان نام دارد. در این فن آوری الکتریسیته در مایعی ذخیره شده و در دو باک جدا نگهداری می شود، سپس در یک فرایند شیمیایی آزاد شده و به موتور فرستاده می شود.

باک کوانتینو را می توان در چند دقیقه پر کرد

در حال حاضر ماشین های الکتریکی برای شارژ باتری هایشان نیاز به زمان طولانی دارند. اما ماشین هایی که از باتری جریان استفاده می کنند مانند ماشین های بنزینی و گازوییلی در چند دقیقه سوخت گیری می کنند. موادی هم که در این فن آوری استفاده می شود از باتری های کنونی ارزان تر است و محیط زیست را کمتر آلوده می کند. نانو فلوسل در سال 2016 چند کانسپت را که با این فن آوری ساخته بود در نمایشگاه خودروی ژنو نمایش داد. یکی از این مدل ها ماشین اسپرتی به نام کوانتینو 25 است که دو باک 150 لیتری در کف ماشین دارد. ماشین با هر بار پر کردن این باک ها تا 2000 کیلومتر حرکت می کند. حداکثر سرعت ماشین 250 کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعتش زیر سه ثانیه اعلام شده است.

کوانتینو 25 پانصدهزار کیلومتر در جاده آزمایش شده است

بزرگ ترین نقطه ضعف فن آوری باتری جریان تعداد کم ایستگاه های سوخت گیری است. درباره کارایی این باتری ها هم تردیدهایی مطرح شده است. اما دو سال پیش نانو فلوسل گفت که 500 هزار کیلومتر آزمایش کوانتینو 25 نشان داده این فن آوری قابل اتکا است و تعمیر و نگهداری ماشین هم ساده است.

منبع: فوت و فن / bbc.com
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1393

به "این ماشین الکتریکی شارژ نمی خواهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ماشین الکتریکی شارژ نمی خواهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید