اینسو و آنسو در ژانر موسیقی ایرانی منتشر شد

به گزارش زرین گراف، اینسو و آنسو عنوان یکی از تازه ترین آلبوم های منتشر شده در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایران است که با هنرمندی مسعود جاهد، فاروق آزادیان و محمد نصرتی پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

اینسو و آنسو در ژانر موسیقی ایرانی منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، آلبوم این سو و آن سو با تنظیم محمد نصرتی، نوازندگی نی مسعود جاهد، نوازندگی تار و سه تار و تهیه کنندگی فاروق آزادیان منتشر شد.

رنگ ابوعطا اثر حسن کسایی، پیش درآمد دشتی اثر رضا محجوبی، تمرین دشتی اثر ابوالحسن صبا، پیش درآمد ماهور اثر درویش خان، رنگ ماهور اثر درویش خان، رنگ دشتی اثر حبیب سماعی، زرد ملیجه، در قفس اثر ابوالحسن صبا با نوازندگی پیانو سامان احتشامی قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.

محمد نصرتی تنظیم کننده این آلبوم نوشته است:

نام این آلبوم را گذاشتیم: این سو و آن سو، زیرا این سو، اینجا در این زمان ماییم نسل امروز که وارث و میراث دار گذشتگانیم و گاهی به آن متکی می شویم و گاهی هم از آن گریز می زنیم و هر از گاهی احساس خود بودن می کنیم. در مقابل و در آن سوی ما، نسل دیروز گذشتگانی اند بی بدیل که خالق آثار ماندگارند، آثاری که هنوز بوی تازگی می دهند و وقتی کنار کار های جدید قرار می گیرند، در قیاس یک سرو گردن بالاترند. این سطح هنری از سر اتفاق نیست، بلکه زاییده یک اندیشه و جریان فکری است، به همین دلیل ما موسیقیدانان امروز با این منبع و آثار هنری با احترام برخورد می کنیم.

وقتی ایده و پیشنهاد تنظیم و ارکستراسیون چند قطعه قدیمی اجرا شده با تار و نی به من داده شد بلافاصله با عشق پذیرفتم با اینکه اجرا جدید بود، اما فضای کار بوی قدیمی اش را داشت. گفتم بد نیست که من هم با رنگ آمیزی خاص خودم و ترکیب این دوساز کهن با عناصر و عوامل موسیقایی جدید، فضایی را به وجود بیاورم که هماهنگ با ذائقه امروز باشد. نتیجه اش آن شد که می شنوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 385

به "اینسو و آنسو در ژانر موسیقی ایرانی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینسو و آنسو در ژانر موسیقی ایرانی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید