امتیاز نهضت ملی مسکن به هیچ وجه قابل فروش نیست

به گزارش زرین گراف، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: واحد های مسکونی به شخص ثبت نام کننده در این طرح واگذار می گردد و حداقل تا پنج سال قابل واگذاری نیست.

امتیاز نهضت ملی مسکن به هیچ وجه قابل فروش نیست

مسعود بیات منش مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان به افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام و امتیاز خود را در بنگاه به صورت قولنامه ای واگذار نموده اند اشاره نمود و گفت: واحد مسکونی به شخص ثبت نام کننده در این طرح واگذار می گردد و تا حداقل تا پنج سال قابل واگذاری نیست.

او اضافه نمود: واحد های مسکونی مهر در عرصه دولت بوده و واگذار می گردد، ولی در پروژه های نهضت ملی مسکن ما اجازه واگذاری واحد های مسکونی را نمی دهیم و ما نفر اول (صاحب امتیاز) را می شناسیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه به ازای هر واحد مسکونی برای یک نفر به طور مستقیم و 2 نفر هم به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می گردد، گفت: مقوله رونق اشتغال در بخش مسکن در استان قابل مشاهده بوده به طوری که در حوزه کارگران ساختمانی در این استان با کمبود نیروی کار روبرو هستیم.

بیات منش به اشتغال ایجاد شده در اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن در استان زنجان اشاره نمود و ادامه داد: در استان برای حدود 25 هزار تا 30 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اینکه پیمانکاران در پروژه های نهضت ملی مسکن، ناگزیر از استفاده از ظرفیت کارگران ساختمانی استان های همجوار هستند، گفت: با توجه به حجم بالای ساخت و ساز ها در حوزه نهضت ملی مسکن با کمبود شدید کارگر ساختمانی در استان روبرو هستیم.

بیات منش با تأکید بر اینکه اشتغال در بخش مسکن اشباع شده است، اضافه نمود: کمبود کارگر ساختمانی باعث شده تا دستمزد کارگران به شدت افزایش پیدا کند.

او با بیان اینکه با کمبود شدید کارگر ساختمانی در شهر آببر شهرستان طارم روبرو هستیم، گفت: ابعاد این موضوع آنگونه است که در حال حاضر اکیپ آرماتور بند در شهر آببر وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، از برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه برای صدور کارت های مهارتی برای سرناظرین کارگران ساختمانی در استان زنجان اطلاع داد و گفت: اداره کل فنی و حرفه ای فعالیت های خوبی تا به امروز در حوزه تربیت و آموزش نیروی انسانی بخش ساختمانی انجام داده است و مهارت های لازم را ارائه می دهد.

خبرنگاران زنجان زنجان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1331

به "امتیاز نهضت ملی مسکن به هیچ وجه قابل فروش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتیاز نهضت ملی مسکن به هیچ وجه قابل فروش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید