آسم در کمین نوجوانانی که دیر از خواب بیدار می شوند

به گزارش زرین گراف، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد، نوجوانانی که دیروقت می خوابند و صبح ها دیرتر از حد معمول بیدار می شوند به میزان قابل توجهی در معرض خطر ابتلا به آسم قرار دارند.

آسم در کمین نوجوانانی که دیر از خواب بیدار می شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مدیکال نت نیوز، براساس مطالعه ای که در مجله ERJ Open Research منتشر شده و توسط پژوهشگران کانادایی اجرا شده، نوجوانانی که ترجیح می دهند تا دیروقت بیدار بمانند و صبح هم دیرتر از خواب بیدار شوند، در مقایسه با افرادی که زودتر می خوابند و از خواب بیدار می شوند، از احتمال ابتلا به آسم و آلرژی رنج می برند.

به نظر می رسد علائم آسم به شدت با ساعت داخلی بدن مرتبط است، اما این نخستین مطالعه ای است که می گوید چگونه ترجیحات خواب فردی بر خطر آسم در نوجوانان تأثیر می گذارد.

محققان می گویند، این مطالعه اهمیت زمان خواب را برای نوجوانان تقویت می نماید و کانال جدیدی از تحقیقات را در خصوص چگونگی تأثیر خواب بر سلامت تنفس نوجوانان باز می نماید.

این تحقیق توسط Subhabrata Moitra از بخش پزشکی در دانشگاه آلبرتا کانادا انجام شد؛ آسم و بیماری های آلرژیک در بچه ها و نوجوانان در سراسر دنیا شیوع یافته و فرایند صعودی را طی می نماید.

محققان تأکید می نمایند، ما بعضی از دلایل این افزایش مانند قرار دریافت در معرض آلودگی و دود دخانیات را می دانیم، اما ما هنوز باید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنیم.

محقق ارشد این مطالعه در سرانجام یادآور شد: خواب و هورمون ملاتونین می توانند آسم را تحت تاثیر قرار دهند؛ در نتیجه ما تصمیم گرفتیم تا اولویت افراد را در بیدار ماندن و خوابیدن و تاثیر آن را بر خطر ابتلا به آسم مورد آنالیز قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 292

به "آسم در کمین نوجوانانی که دیر از خواب بیدار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسم در کمین نوجوانانی که دیر از خواب بیدار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید