10 نکته درباره اسپری بکلومتازون

به گزارش زرین گراف، 1 بکلومتازون استنشاقی به اسم درمان نگه دارنده در افراد دچار آسم مزمن تجویز می گردد و استفاده منظم آن به برطرف التهاب مزمن راه های هوایی و کاهش واکنش این مجاری به مواد محرک (یا حساسیت زا) یاری می نماید.

10 نکته درباره اسپری بکلومتازون

10 نکته درباره اسپری بکلومتازون

1 بکلومتازون استنشاقی به اسم درمان نگه دارنده در افراد دچار آسم مزمن تجویز می گردد و استفاده منظم آن به برطرف التهاب مزمن راه های هوایی و کاهش واکنش این مجاری به مواد محرک (یا حساسیت زا) یاری می نماید.

2 چنانچه همزمان با این اسپری از کورتیکواسترویید خوراکی مصرف نمی کنید، ممکن است آغاز آثار دارو تا یک ماه و اوج اثر دارو تا چند ماه به تاخیر بیفتد.

3 مهم است که نوبت های مصرف دارو در فواصل مساوی طی شبانه روز برنامه ریزی گردد. برای مثال، اگر قرار است روزی دو بار مصرف گردد، 8 صبح و 8 شب و اگر قرار است روزی چهار بار مصرف گردد، هر شش ساعت استفاده گردد.

4 بهتر است دارو هر روز در ساعت یکسانی مصرف گردد.

5 پزشک تان معین می نماید که از وسیله ای موسوم به آسم یار هم همراه افشانه استفاده کنید یا اینکه با روش دهان باز یا دهان بسته از افشانه استفاده کنید. این وسیله موجب می گردد تا دارو بهتر به مجاری هوایی برونشی برسد.

6 اگر در هر نوبت دو پاف لازم دارید، دو دقیقه تا پاف بعدی صبر کنید.

7 پس از استفاده از دارو، به هرکدام از روش های فوق ، برای جلوگیری از خشونت صدا و عفونت های دهانی ، دهان تان را با آب به طور کامل بشویید. آب را قورت ندهید.

8 روزی یک بار قطعه دهانی پلاستیکی و پوشش آن را زیر آب گرم بشویید و پیش از استفاده دوباره خشک کنید. تا این افشانه خشک گردد در صورت احتیاج از افشانه دیگری استفاده کنید. هفته ای دو بار قطعه دهانی پلاستیکی را با مایع ظرف شویی و آب گرم بشویید و به طور کامل آب بکشید و خشک کنید.

9 راهی ساده برای تخمین اندازه داروی به جای مانده در کپسول محتوی دارو این است که کپسول را در یک ظرف آب بگذاریم و ببینیم چه قدر آن در آب فرو می رود.

10 اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که آن را به یاد آوردید، مصرفش کنید. نوبت های به جای مانده در آن روز را با فواصل مساوی مصرف کنید.

منبع: http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 988

به "10 نکته درباره اسپری بکلومتازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته درباره اسپری بکلومتازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید