واریز بخش دوم سود سهام عدالت چه شد؟

به گزارش زرین گراف، در حالی که حدود سه ماه از واریز بخش اول سود سهام عدالت سال 1398 گذشته است، همچنان خبری از واریز بخش دوم این سود نیست. در حالی که طبق گفته مسئولان قرار بود اسامی شرکت هایی که هنوز سود را به شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز نکرده اند حدود یک ماه قبل اعلام گردد.

واریز بخش دوم سود سهام عدالت چه شد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سود سهام عدالت سال های 1395 تا 1397 یک مرحله ای به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شد. این در حالی است که قرار شد سود سهام عدالت سال 1398 طی دو مرحله به حساب سهامداران واریز گردد.

در این راستا واریز مرحله نخست در 28 اسفندماه سال 1399 صورت گرفت و افراد 50 درصد سود سهام خود را دریافت کردند.

برای مثال سود تعلق گرفته به مشمولی که سهام عدالت 452 هزار تومانی دارد حدود 168 هزار تومان بود که نیمی از این مبلغ را در تاریخ مذکور دریافت کرد.

قرار شد مرحله دوم سود در امسال واریز گردد و حتی تاریخ های مختلفی از سوی مسئولان اعلام شد، اما این اتفاق نیفتاد.

حسین فهیمی - مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی - در اواخر فروردین ماه شرح داده بود که این شرکت هنوز در انتظار دریافت سود از سوی شرکت های سهام عدالتی است. البته حدود یک ماه قبل هم که همچنان خبری از واریز بخش دوم سود سهام عدالت نشد.

فهیمی اظهار داشت که نام پنج شرکتی که تا به امروز سود سهام عدالت را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز نکرده اند، اعلام خواهد شد که این اتفاق هم تا به امروز رخ نداده است.

براین اساس، بعضی شنیده ها حاکی از این است که احتمالا شرکت هایی که بخش دوم سود را پرداخت نکرده اند یا با مشکل اقتصادی روبرو هستند یا برنامه افزایش سرمایه دارند به همین علت احتمالا بخش دوم سود دوباره به دو بخش تقسیم شده و 30 درصد بخش دوم به زودی به حساب مشمولان واریز می گردد و 20 درصد به جای مانده زمانی که شرکت ها سود را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کردند به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 901

به "واریز بخش دوم سود سهام عدالت چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز بخش دوم سود سهام عدالت چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید