سیارک گرانقیمت، توده سنگ و خاک از آب عایدی!

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، ناسا تصمیم دارد سال 2022 مأموریتی به سیارک 16Psyche انجام دهد تا معین گردد آیا این جسم آسمانی واقعاً فلزاتی به ارزش 10 هزار کوادریلیون دلار در خود دارد و می تواند تمام ساکنان زمین را میلیاردر کند یا خیر.

سیارک گرانقیمت، توده سنگ و خاک از آب عایدی!

تخمین های پیشین حاکی از آن بود که ترکیبات سیارک حداقل از 95 درصد فلز تشکیل شده و احتمالاً مملو از آهن، نیکل و طلا خواهد بود.

اما اکنون تحقیق تازه نشان می دهد اندازه فلزات سیارک مذکور کمتر از از تخمین های قبلی است. تحقیق مذکور در ژورنال پلانتری ساینس منتشر شده و نشان می داد 16Psyche از 82.5 درصد فلز، 7 درصد پروکسن با آهن اندک و 10.5 درصد کندریت کربنی تشکیل شده است. بعلاوه 35 درصد از فضای داخل سیارک تو خالی تخمین زده شده است. بنابراین می توان پیش بینی کرد سیارک 16Psyche توده ای از سنگ و خاک است.

دیوید کانتیلو یکی از دانشجویان دانشگاهUArizona و محقق ارشد پژوهش در این باره می نویسد: کاهش محتوای فلزی و تراکم سیارک جالب است.

به گفته کانتیلو به نظر می رسد داخل سیارک بیشتر از سنگ و خاک تشکیل شده باشد و فلز آن کمتر از تخمین های پیشین کارشناسان باشد.

اگر در 16Psyche فلزات کمتر و سنگ و خاک بیشتری وجود داشته باشد، احتمالاً این سیارک هم مشابه نمونه های دیگر سیارک ها در منظومه شمسی است.

با این وجود ناسا معتقد است سیارک مذکور فرصت پژوهشی خارق العاده ای برای محققان فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 900

به "سیارک گرانقیمت، توده سنگ و خاک از آب عایدی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیارک گرانقیمت، توده سنگ و خاک از آب عایدی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید