باران 5 روزه برای این استان ها

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران: سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای استان های ساحلی کشور از بارش 5 روزه باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و کاهش دما در بعضی منطقه ها اطلاع داد.

باران 5 روزه برای این استان ها

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل جدیدترین نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در منطقه های از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، غرب تهران و غرب سواحل دریای خزر بارش باران، رعدوبرق و وزش باد روی می دهد.

در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در استان های مرکزی، قم و اصفهان نیز افزایش ابر، بارش پراکنده همراه با وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک پیش بینی شده است.

فردا گستره بارش ها علاوه بر آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، استان های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و کل دامنه های جنوبی البرز را در برمی گیرد.

روز دوشنبه بارش ها در منطقه ها ذکر شده تقویت شده و وزش باد شمالی همراه با کاهش نسبی دما در کل نوار شمالی کشور به ویژه اردبیل و سواحل دریای خزر پیش بینی شده است.

رستوران های روباز مشهد

رستوران نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

روز سه شنبه بارندگی در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان و خراسان رضوی روی می دهد و در سایر منطقه ها ذکر شده بارش ها پراکنده و خفیف است. روز چهارشنبه بارش خفیف در ارتفاعات شرقی البرز، مازندران، خراسان رضوی و بعضی منطقه ها خراسان شمالی ادامه دارد.

توصیف سامانه اول: وزش نسبتاشدید باد ، مواج و متلاطم شدن دریا

زمان آغاز: صبح یکشنبه 1402/02/24

زمان خاتمه: ظهر سه شنبه 1402/02/26

نوع مخاطره: وزش باد شدید شمال و شمال غربی، افزایش ارتفاع امواج بین 1 تا 2 متر در سواحل و بین 2 تا 3 متر در نواحی دور از ساحل

منطقه اثر:

یکشنبه 1402/02/24: دریای خزر، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان، مازندران و گلستان.

دوشنبه 1402/02/25: دریای خزر، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان، مازندران و گلستان.

سه شنبه 1402/02/26: نواحی مرکزی و شرقی دریای خزر، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای مازندران و گلستان

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی

توصیه: احتیاط درعملیات تفریحی ، بویژه غواصی و شنا ،احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک ،اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بویژه در فراساحل

توصیف سامانه دوم: وزش نسبتاشدید باد(گاهی شدید) ، مواج و متلاطم شدن دریا

زمان آغاز: صبح یکشنبه 1402/02/24

زمان خاتمه: ظهر پنج شنبه 1402/02/28

نوع مخاطره: افزایش سرعت باد، افزایش ارتفاع امواج بین 1 تا 2 متر در سواحل و بین 2 تا 3 متر در نواحی دور از ساحل

منطقه اثر:

یک شنبه 1402/02/24: منطقه ها شمالی و مرکزی خلیج فارس، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر،

دوشنبه 1402/02/25: خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

سه شنبه 1402/02/26: منطقه ها مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

چهارشنبه 1402/02/27: منطقه ها مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

پنج شنبه 1402/02/28: منطقه ها شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس ها و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی.

توصیه: احتیاط درعملیات تفریحی ، بویژه غواصی و شنا ،احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک ،اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بویژه در فراساحل.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1402 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1432

به "باران 5 روزه برای این استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران 5 روزه برای این استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید