آمار بستری و فوتی خوزستان بر اثر مسمومیت الکل

به گزارش زرین گراف، 39 نفر فوت از میان 502 نفر دچار مسمومیت با الکل در خوزستان آماری است که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به آن اذعان کرده است.

آمار بستری و فوتی خوزستان بر اثر مسمومیت الکل

سرویس اخبار - دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه سه شنبه در گفت و گوی تلویزیونی در صدا و سیمای مرکز خوزستان گفت: نخستین فرد با عارضه مسمومیت الکلی در تاریخ 16 اسفند به بیمارستان مراجعه کرد که تا به امروز 20 اسفند تعداد مسمومیت با الکل به 502 نفر رسید.

وی با بیان این که تا به امروز در مجموع 39 نفر جان خود را از دست داده اند توضیح داد: 37 نفر از فوتی ها در اهواز و 2 فوتی در رامهرمز هستند که از این تعداد 38 نفر مرد و یک نفر زن است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: میانگین سنی این افراد مسموم 34 سال است که کم سن ترین فوتی ها 15 ساله و مسن ترین آنها 72 ساله است.

وی بیان کرد: در تاریخ 18اسفند بیشترین میزان مراجعه کنندگان را شاهد بودیم که در یک روز 218 نفر به بیمارستان های استان مراجعه کردند در روز 19 اسفند 170 نفر و در 20 اسفند 49 نفر با مسمومیت ناشی از متانول مراجعه کردند.

ابول نژادیان تاکید کرد: شایعاتی مبنی بر تاثیر مثبت الکل برای مقابله با الکل از سوی سودجویان منتشر شد لذا از مردم خواهش میکنیم به هیج وجه اقدام به خوردن الکل نکنند جراکه هیج گونه اثر در فرایند درمان کرونا ندارد.

منبع: برنا

منبع: ستاره
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 72

به "آمار بستری و فوتی خوزستان بر اثر مسمومیت الکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بستری و فوتی خوزستان بر اثر مسمومیت الکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید