30 کودک داعشی تحویل روسیه شد

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران : شبه نظامیان حاضر در نهاد موسوم به خودمختاری کُرد سی کودک را که از پدران داعشی تبعه روس بودند، به مسکو تحویل دادند.

30 کودک داعشی تحویل روسیه شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، شبه نظامیان حاضر در نهاد موسوم به خودمختاری کُرد 30 کودک داعشی را تحویل روسیه دادند.

یک منبع محلی به روزنامه فرامنطقه ای العربی الجدید گفت که این 30 کودک، پدران داعشی خود را که از تبعه های روس بودند، از دست داده اند.

به گفته این منبع، این بچه ها به همراه مادرانشان به دفتر کمیساریایی حقوق بچه ها روسیه که در قامشلی مستقر است، تحویل داده شدند.

این منبع توضیح داد، این بچه ها و زنان از خانواده های عناصر داعش بودند که در اردوگاه الهول واقع در جنوب شرق الحسکه حضور دارند.

اردوگاه الهول در کنترل شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه قرار گرفته است. این عناصر وابسته به نظامیان تروریست آمریکا هستند که بیشتر میادین نفتی سوریه را در اشغال خود دارند.

دولت آمریکا بارها اعلام نموده است که هدفشان از حضور در مناطق نفتی سوریه، حفاظت از نفت این کشور است، ولی در واقع، هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند.

درباره اردوگاه الهول گفته می گردد که آمریکایی ها قصد دارند در این اردوگاه تروریست پرورش دهند؛ اردوگاهی که حدود سه هزار خانواده از عناصر داعش را در خود جای داده است.

منابع سوری خبر دادند، روانشناسان آمریکایی، در اردوگاه الهول، شرایط خانواده های داعش را تحت نظر دارند و این اردوگاه را به کارگاه هایی تقسیم نموده اند که یک نفر از این خانواده ها، تحت نظارت آمریکا، هر کارگاه را اداره می نماید.

این منابع با بیان اینکه آمریکایی ها در این اردوگاه، کتاب های تکفیری را در اختیار خانواده های داعش قرار می دهند، اعلام کردند که یکی از این کتاب ها ملة ابراهیم نوشته المقدسی است؛ کتابی که در زندان بوکا عراق نیز وجود داشت و سبب شکل گیری نسل جدیدی از تکفیری ها شد. این افراد بعدها توسط نیروهای آمریکایی در سال 2010 آزاد و به فرماندهان داعش بدل شدند.

به گفته این منابع، آنچه در الهول در حال رخ دادن است، کپی برابر اصل رخدادهایی است که در زندان های آمریکا در عراق رخ داد و ظاهرا ایالات متحده در حال بازتولید نسل جدیدی از تکفیری ها تحت عناوین و نام های جدید است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 500

به "30 کودک داعشی تحویل روسیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 کودک داعشی تحویل روسیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید