گردشگری برای دوران پساکرونا حمایت شود

به گزارش زرین گراف، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با توجه به تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور، راه نجات از متکی بودن به درآمدهای نفتی، توجه ویژه به صنعت گردشگری است که باید بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

گردشگری برای دوران پساکرونا حمایت شود

به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری خبرنگاران از وزارت میراث فرهنگی، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مدل های متفاوت توسعه و تجربیات فراوان جوامع مختلف، به خوبی مشخص کرده که اتکا به منابع زیرزمینی یا تک محصولی بودن برای نیل به اهداف بلندمدت، خطایی استراتژیک است، از سوی دیگر رخدادهایی همچون نوسانات شدید قیمتی، از دیگر چالش ها هستند.

وی اضافه کرد: یکی از مهم ترین راهبردها برای کاهش وابستگی به نفت و رهایی از اقتصاد نفتی توجه ویژه به صنعت گردشگری است و می تواند با کمترین هزینه، زمینه توسعه مداوم و مستمر کشور را فراهم کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرح داد: طی سال های اخیر سرمایه گذاری در صنعت گردشگری موردتوجه قرارگرفته و از اهمیت زیادی برخوردار شده است. صنعت گردشگری طی چند سال اخیر رشد زیادی داشته که نشان دهنده قدرت و دوام این صنعت باوجود به وقوع پیوستن شوک های مقطعی است.

او بیان نمود: گردشگری یکی از بخش های مهم و دارای ابعاد و کارکردهای چندگانه در اقتصاد است، به طوری که در بین بخش های مختلف قدرت اشتغال زایی این صنعت در کشورمان بعد از بخش کشاورزی، صنایع غذایی و ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین در دوره ای که ایجاد اشتغال به ویژه در حوزه مشاغل غیردولتی به یکی از اولویت های فوری اقتصاد تبدیل شده است، برنامه ریزی برای گسترش گردشگری و رفع موانع جذب سرمایه در این بخش می تواند، راهگشا باشد.

مونسان اضافه کرد: امید آن می رود که به زودی و پس از مهار گسترش ویروس کرونا و رهایی از مسائل عمومی آن، صنعت گردشگری کشور رونق و جانی دوباره پیدا کند و به همین دلیل بتوان با برنامه ریزی های مناسب و سرمایه گذاری های کلان دولتی خصوصی، جایگزین مناسبی برای درآمدهای ناپایداری همچون نفت پیدا کرد و با توسعه گردشگری به سوی توسعه پایدار به عنوان یکی از الزامات امنیت ملی پایدار حرکت کرد.

انتهای پیام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 84

به "گردشگری برای دوران پساکرونا حمایت شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری برای دوران پساکرونا حمایت شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید