کرونای جهش یافته انگلیسی در 4 شهرستان استان سمنان

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران/سمنان استاندار سمنان با اشاره به شناسایی مواردی از کرونای جهش یافته موسوم به انگلیسی در این استان گفت: مواردی از ابتلا به این ویروس در چهار شهرستان استان شناسایی شده است.

کرونای جهش یافته انگلیسی در 4 شهرستان استان سمنان

علیرضا آشناگر در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اظهار کرد: مواردی از گونه جهش یافته کرونای انگلیسی در استان و در شهرستان های سمنان، مهدیشهر، شاهرود و گرمسار شناسایی شده است.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه خوشبختانه شرایط استان در شرایط فعلی در شرایط با ثباتی قرار داشته و موقعیت نزولی است، گفت: مقابله با بیماری کرونا در شرایط موجود و ایجاد آرامش در بین مردم، یکی از دلایلی است که احتیاج است در ایام تعطیلات پیش رو آمادگی کامل در بین مدیران استان وجود داشته باشد.

الزام مدیران به آماده باش بودن در اایام نوروز

وی با اشاره به در پیش بودن نوروز اضافه نمود:به واسطه شیوع کرونا تمامی برنامه های ستاد تسهیل سفر در استان متوقف شده است اما مدیران دستگاه های اجرایی استان باید در ایام نوروز 1400 به منظور ارائه خدمت و آرامش مردم در حالت آماده باش کامل در استان حضور داشته باشند.

آشناگر، بروز حوادث غیر مترقبه به واسطه بارش باران های شدید و نوسانات آب و هوایی را یکی دیگر از مولفه های دانست احتیاج است دستگاه های اجرایی استان به منظور همراهی با مردم و القاء اطمینان و آرامش بیشتر برای آنان در ایام نوروز در حالت آماده باش قرار داشته و در کنار مردم باشند.

وی با بیان اینکه مدیران دستگاه خدماتی استان به هیچ عنوان حق خروج از استان در ایام نوروز سال1400 را ندارند، اضافه نمود: فرمانداران، بخشداران، دستگاه های خدمات رسان، شهرداران، مدیران دستگاه های اجرای متولی امر مدیریت بحران و مدیران کل ستادی استانداری به واسطه بحث انتخابات باید در ایام نوروز 1400 در محل خدمت خود حاضر و در حالت آماده باش کامل باشند. استاندار سمنان همچنین ادامه داد: بعضی دستگاه های اجرایی استان به واسطه ماهیت فعالیت و وظایف خود که حالت اورژانسی نداشته، می توانند از مرخصی خود استفاده نمایند.

استاندار سمنان بارش برف و باران در استان سمنان را نعمتی خدادادی دانست و با بیان اینکه به واسطه نزول رحمت الهی باید قدردان خداوند باشیم، گفت: در کنار تمام مزایایی که این بارش ها دارند مشکلاتی نیز در بعضی موارد در استان به وجود می آید که شب گذشته دستگاه های خدمات رسان، انتظامی، نظامی، ارتش، شهرداران و حوزه مدیریت بحران به موقع نسبت به امدادرسانی به مردم اقدام کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با انتقاد از عملکرد بعضی دستگاه های عضو مدیریت بحران در هنگام بروز حوادث، بی توجهی به مباحث و مسائل بحران از سوی این دستگاه ها را امری ناپسند بیان کرد و اظهار کرد: دستگاه اجرایی که در مواقع بروز مشکل آماده ورود به صحنه نبوده و در دسترس قرار ندارد، یقینا صلاحیت عضویت در ستاد مدیریت بحران را نیز نخواهد داشت.

اسکان 250 درراه مانده در شهر سمنان

آشناگر به بارش برف برف و باران شدید در شب گذشته و ایجاد بوران و یخ زدگی در بعضی از راه های استان اشاره و توضیح داد: در ساعات اولیه بامداد شب گذشته اقدامات لازم توسط مدیریت بحران استان و شهرستان ها در دستور کار نهاده شد و فرمانداران با حضور میدانی در صحنه تمهیدات لازم را اتخاذ و امدادرسانی به در راه ماندگان انجام شد.

وی اضافه نمود با اقدامات شب گذشته بیش از 250 نفر از مسافران در راه مانده در شهرستان سمنان اسکان یافتند که این اقدامات و اسکان در شهرستان های شاهرود؛ سرخه،دامغان و سایر نقاط استان نیز انجام شد .

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه دستگاه های متولی امر مدیریت بحران احتیاج است تا دستورالعمل های مدیریت بحران را به صورت جدی مجدداً مورد آنالیز و مطالعه قرار دهند، گفت: توجه به سرمازدگی، خشکسالی و تامین آب برای روستاییان و عشایر مَد نظر دستگاه های متولی امر در سال آینده قرار گیرد.

مشکل بالا آمدن آب در روستای فولاد محله، رفع شود

استاندار سمنان بر ضرورت حل کارشناسانه و دائمی، مشکل بالا آمدن آب در روستای فولاد محله مهدیشهر، تاکید نمود و گفت: مشکل بالا آمدن آب در روستای فولاد محله که مشکلاتی را برای اهالی منطقه ایجاد نموده است باید به صورت کارشناسی و در قالب راهکار های موثر و دائمی رفع شود.

وی ادامه داد: اقدامات لازم با کار کارشناسی، تخصصی و استفاده از مشاورین مجرب و متخصص در قالب برداشت آب از چاه های قدیمی، لایروبی قنوات، حفر چاه جدید و زه کشی در دستور کار قرار گیرد تا به طور کامل بالا آمدن سطح آب در روستا رفع شود.

آشناگر، ادامه داد: باید لایروبی قنوات روستا توسط پیمانکار و با هماهنگی دهیاری اجرا شده و با ارائه صورت شرایط به جهاد کشاورزی تخصیص اعتبار برای لایروبی قنوات صورت پیش بینی و تامین شود.

وی اضافه نمود: از آب های برداشت شده از چاه های قدیمی روستا، برای امر کشاورزی، کشت های گلخانه ای، درختکاری، حفظ مراتع و سایر اقدامات از این دست استفاده شود.

استاندار سمنان همچنین تاکید نمود: مطالعات در مورد آبخوان منطقه در قالب طرح های پژوهشی و یا طرح های عمرانی توسط آب منطقه ای به شورای برنامه ریزی استان ارائه شود تا تخصیص اعتبار در این خصوص انجام شود.

وی گفت: ضروری است تا در مورد پرداخت تسهیلات به افراد واجد شرایط روستای فولادمحله که بر اثر بالا آمدن آب دچار خسارت شدند، سختگیری های بی مورد انجام نشود و تسهیل گری لازم صورت گیرد و دفتر امور روستایی و فرماندار به صورتی جدی بر این مهم نظارت مستمر داشته باشند.

استاندار سمنان در انتها گفت: احتیاج است تا دستگاه های اجرایی که در حوزه جذب اعتبارات ملی مدیریت بحران کوشش خوبی داشتند مورد تقدیر نهاده شده و در مورد دستگاه هایی که در این حوزه اقدامی ننموده و گزارش و مستندات ارائه ندارند؛ مکاتبه ای با مقام مافوق انجام شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 762

به "کرونای جهش یافته انگلیسی در 4 شهرستان استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای جهش یافته انگلیسی در 4 شهرستان استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید