سناتور آمریکایی: قرن هاست که سیاه پوستان عدالتی دریافت نکرده اند

به گزارش زرین گراف، سناتور ایالت فلوریدا با اشاره قتل فیجع یک سپاه پوست توسط پلیس شهر مینیاپولیس گفت که سیاه پوستان قرن هاست که عدالتی برابر تحت قانون دریافت نکرده اند.

سناتور آمریکایی: قرن هاست که سیاه پوستان عدالتی دریافت نکرده اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کملا هریس سناتور ایالت فلوریدای آمریکا در پیامی در توئیتر به نابرابری و بی عدالتی علیه سیاه پوستان در آمریکا اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: جوامع سیاه پوستان قرن هاست که عدالتی برابر تحت قانون دریافت نکرده اند. خون سیاه پوستان پیاده روهای آمریکا را آغشته کرده است. درد واقعی و عمیق است.

این سناتور ایالت فلوریدا در ادامه پیام توئیتری خود نوشت: ما باید گوش فرا داده و اذعان کنیم و اقداماتی برای تغییر در جوامع خود اتخاذ کنیم.

روزنامه گاردین نیز در گزارشی نوشت که پلیس آمریکا سالانه حدود هزار نفر را به قتل می رساند، در حالی که این قتل ها عواقبی برای آنها ندارد. پلیس آمریکا همچنین سالانه حدود 12 میلیون نفر آمریکایی را دستگیر می کند. از سال 2005 تا کنون با وجود اینکه 15 هزار نفر از مردم توسط افسران پلیس آمریکا کشته شده اند، کمتر از 150 نفر از این افسران به قتل متهم شده اند. (جزئیات بیشتر)

در این گزارش آمده است که این عملکرد پلیس، اعمال قانون نیست، بلکه به دنبال بر تری دادن به سفید پوستان نسبت به سیاه پوستان است و هیچ راهکاری برای حل این مسئله وجود ندارد؛ زیرا برتری سفید پوستان یک اساس و پایه ای است که این کشور (آمریکا) بر آن بنا شده است. زندگی رنگین پوستان در کشور که قانون و حکومت باید (در مورد آنها) عوض شود به این معناست که ما باید منتظر بمانیم تا نمونه های بیشتری مانند این خبر نگار سیاه پوست و جورج فلوید، سیاه پوست کشته شده، ببینیم.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 221

به "سناتور آمریکایی: قرن هاست که سیاه پوستان عدالتی دریافت نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی: قرن هاست که سیاه پوستان عدالتی دریافت نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید