رویترز، از وعده های جانسون تا واقعیت های کرونا در انگلیس

به گزارش زرین گراف، با وجود وعده های دولت انگلیس درخصوص محافظت از افراد مسن و آسیب پذیر دربرابر ویروس کرونا، مراکز مراقبتی این کشور در شرایط دردناکی به سر می برند.

رویترز، از وعده های جانسون تا واقعیت های کرونا در انگلیس

به گزارش گروه بین الملل زرین گراف، خبرگزاری رویترز در گزارشی به فاصله خطرناک میان وعده های دولت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و واقعیت موجود در جامعه درگیر ویروس کرونا در این کشور پرداخت.

در این گزارش آمده است، با این که دولت انگلیس وعده داده است از افراد مسن و آسیب پذیر در برابر این بیماری مهلک محافظت می کند، شوراهای محلی در نقاط مختلف این کشور می گویند ابزارهای لازم برای اجرای این برنامه را ندارند.

از سوی دیگر، سیاست های طراحی شده توسط دولت برای جلوگیری از تکمیل ظرفیت بیمارستان ها موجب سنگین تر شدن بار مسئولیت مراکز مراقبتی شده است. کارکنان این مراکز در تقلا برای دستیابی به آزمایش تشخیص کرونا و تجهیزات محافظتی فردی هستند. تدابیر اتخاذ شده برای عدم پذیرش افراد دارای علائم غیر حاد کووید-19، افراد مسن را بیشتر در معرض خطر قرار داده است.

این گزارش می افزاید، هنوز زمان جمع بندی درخصوص درایتی که در پس این سیاست ها قرار گرفته است، نرسیده است. با این حال کارکنان و مدیران بسیاری از مراکز مراقبتی می گویند دولت بریتانیا اشتباهی حیاتی مرتکب شده است، زیرا حمایت از خدمات ملی سلامت به بهای در خطر قرار دریافت آسیب پذیرترین افراد جامعه تمام شده است.

یک سخنگوی دولت انگلیس در دفاع از این اقدام می گوید: این یک همه گیری جهانی بی سابقه است و گام های درستی را در زمان صحیح برای مبارزه با آن برداشتیم که با رهنمایی و توصیه دانشمندان انجام گرفته اند.

این در حالی است که در مرکز مراقبتی الیزابت لادج، اولین آزمایش تشخیص کرونا در تاریخ 29 آوریل (دو هفته پیش) و 34 روز بعد از مشاهده اولین مورد مشکوک به ابتلا به این بیماری اجرا شده است. در حالی که چهارده روز پیش از آن مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس وعده داده بود تست کرونا برای هرکسی که به آن نیاز داشته باشد در دسترس خواهد بود.

اندرو نایت مدیر اجرای این مرکز در این باره می گوید: پاسخ دولت به نیاز موجود برای انجام تست کرونا بسیار دیر صورت گرفت و بر دور نگه داشتن این ویروس از مراکز تأثیر معناداری داشت.

طبق آمار رسمی دولت، در بریتانیا بیش از 33 هزار نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند که بیشترین میزان در کل اروپا است. تا 24 آوریل، 5890 مورد فوت در اثر ابتلا به این بیماری در مراکز مراقبتی انگلیس و ولز ثبت شده است. اما این آمار، شماری از ساکنین این مراکز را که پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده اند شامل نمی شوند.

بیشتر مدیران مراکز مراقبتی در بریتانیا معتقدند این آمار بسیار کمتر از تعداد واقعی موارد فوت در مراکز مراقبی است زیرا عدم وجود تست کرونای کافی، مانع از تشخیص مرگ در اثر این بیماری می شود. تا 10 هفته قبل از شیوع ویروس کرونا در بریتانیا، هر هفته 2635 نفر در این مراکز فوت می کردند اما تا 24 آوریل این میزان به 7911 نفر رسید. طبق محاسبات رویترز، تا کنون بیش از 12700 نفر در اثر ابتلا به کووید-19 در این مراکز فوت کرده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 195

به "رویترز، از وعده های جانسون تا واقعیت های کرونا در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز، از وعده های جانسون تا واقعیت های کرونا در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید