خودپادتن ها، متهم اول عوارض شدید کووید-19

به گزارش زرین گراف، پزشکان می گویند که در بعضی بیماران مبتلا به کووید-19، سیستم ایمنی بدن علیه اندام های بیمار وارد عمل می گردد و پیچیدگی هایی ایجاد می نماید که در اصطلاح به آن کووید طولانی می گویند.

خودپادتن ها، متهم اول عوارض شدید کووید-19

خودپادتن ها یا همان پادتن هایی که سیستم ایمنی بدن می سازد به اشتباه علیه یک یا چند مورد از پروتئین های خودِ بدن عمل نموده و ممکن است در بدن بیماران آلوده به ویروس کرونا با واکنش سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری تداخل کند. این مساله در برخی بیماران به عوارض بسیار شدیدتر منجر می گردد و در برخی دیگر به باقی ماندن آثار بیماری به مدت چندین ماه می انجامد.

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه ییل در آمریکا بیماران مبتلا به کوویدی را زیر نظر گرفته اند که در بدن آن ها پروتئین هایی که به راستا اشتباه راهنمایی می شوند، به جای مبارزه با ویروس به اندام های سالم و سیستم ایمنی خود بیمار حمله ور شده اند.

هرچه میزان این نوع خودپادتن در خون بیمار بیشتر باشد، فرد در معرض عوارض شدیدتر بیماری قرار می گیرد.

بنابر گزارش جدید روزنامه گاردین، آرون رینگ، زیست شناس متخصص حوزه ایمنی شناسی در دانشگاه ییل گفت: برخی بیماران مبتلا به کووید-19خودپادتنی فراوری می نمایند که عملکرد آن در واقع با واکنش سیستم ایمنی بدن علیه ویروس تداخل می نماید. ما به شدت معتقدیم که این خودپادتن ها به بیماران مبتلا به کووید-19 لطمه می زنند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پادتن ها، پروتئین های فراوریی سیستم ایمنی اند که به بدن برای شناسایی و مبارزه با عفونت ها یاری می نمایند. خودپادتن ها، پادتن هایی هستند که اجزای سالم بدن فرد بیمار را با ویروس های مهاجم اشتباه می گیرند و به آن ها حمله می نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 579

به "خودپادتن ها، متهم اول عوارض شدید کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودپادتن ها، متهم اول عوارض شدید کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید