خبرنگاران کارگران بیکار شده به علت کرونا در استان اردبیل بیمه بیکاری دریافت می کنند

به گزارش زرین گراف، اردبیل- خبرنگاران- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اعلام نمود: کارگران مشمول قانون کار که همزمان با شیوع بیماری کرونا شغل خود را از دست داده اند، بیمه بیکاری دریافت می کنند.

خبرنگاران کارگران بیکار شده به علت کرونا در استان اردبیل بیمه بیکاری دریافت می کنند

قاسم رحیمی روز سه شنبه در مصاحبه با زرین گراف گفت: این افراد با مراجعه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام کرده و از مزایای بیمه بیکاری بهره مند می شوند.

وی خاطرنشان کرد: در پی شیوع کرونا در استان و تحت شعاع قرار دریافت بنگاه های اقتصادی و برخی از مشاغل، کارگران مشمول قانون کار که شغل خود را از دست داده اند، از حمایت بیمه بیکاری بهره مند می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تاکید بر اینکه جهت برقراری مقرری بیمه بیکاری هیچ نیازی به مراجعه حضوری کارگران به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تامین اجتماعی نیست، اظهارداشت: کارگران تنها با مراجعه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام کنند و بقیه مراحل توسط مبادی ذیربط پیگیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: سامانه الکترونیکی ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کاریابی های غیر دولتی و همچنین حذف مراحل حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری تا سرانجام اردیبهشت ماه طراحی شده است.

رحیمی تاکید کرد: کارگرانی که شغل خود را از اسفندماه سال قبل از دست داده اند، جهت دریافت مقرری تا 20 فروردین امسال فرصت ثبت نام در سامانه را دارند.

وی همچنین گفت: پس از اخذ درخواست متقاضیان واجد شرایط بیمه بیکاری از طریق سامانه، نسبت به بررسی غیرحضوری کلیه شرایط قانونی لازم، اقدام شده و بدون نیاز به روال معمول و طرح موضوع در کمیته های مربوطه اقدام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: در صورت احراز شرایط قانونی برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری به ثبت نام کنندگان بابت ماه های اسفند 1398 و فروردین و اردیبهشت 1399 نسبت به ارسال لیست مشمولان به شعب تامین اجتماعی مربوطه جهت برقراری مقرری بیمه بیکاری اقدام خواهد شد.

به گزارش زرین گراف، در پی شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل از اواخر سال گذشته، برخی از واحدهای تولیدی و کارگاهی فعالیت خود را متوقف و تعطیل کردند و در پی این اقدام ناخواسته تعدادی از فعالان مشاغل آزاد و کارگاهی، شغل خود را از دست دادند.

هنوز برآورد دقیقی از میزان بیکاری ناخواسته ایجاد شده در پی شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل انجام نشده است.

بر اساس آخرین آمار، تعداد جانباختگان بیماری کرونا در استان اردبیل به 44 نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در استان نیز 309 نفر اعلام شده و 337 نفر هم در بیمارستان های استان بستری هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 67

به "خبرنگاران کارگران بیکار شده به علت کرونا در استان اردبیل بیمه بیکاری دریافت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارگران بیکار شده به علت کرونا در استان اردبیل بیمه بیکاری دریافت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید