خبرنگاران وزیر خارجه فرانسه مدعی شد: سیاست ما اسلام هراسی نیست

به گزارش زرین گراف، تهران- خبرنگاران- وزیر امور خارجه فرانسه گفت: سیاست های کشورش علیه افراط گرایی به درستی معرفی نشده و اسلام هراسی نبوده است و ما برای اسلام نهایت احترام را قائل هستیم.

خبرنگاران وزیر خارجه فرانسه مدعی شد: سیاست ما اسلام هراسی نیست

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران از فرانس 24، ژان ایو لودریان روز پنجشنبه در سفر به قطر گفت که سیاست های کشورش علیه افراط گرایی نادرست معرفی شده و اسلام هراسی نیست.

این سخنان در حالیست که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به تازگی در پی انتشار تصویر موهن علیه پیامبر اسلام و ماجرای نشریه شارلی ابدو گفت از تداوم انتشار تصاویر موهن حمایت کرد که این امر موجی از خشم در میان مسلمانان کشورهای دنیا بر انگیخت و پویش های مردمی مختلفی علیه او به راه انداخته است.

لودریان با توجه به انتقادهای اجرا شده به تصمیمات اخیر پاریس علیه افراط گریان گفت: مواضع و اظهارات ما (در خصوص مبارزه با افراط گرایی) عمدتاً تحریف شده و به عنوان بخشی از یک کارزار علیه کشورمان به اشتباه ارائه شده است.

وزیر امور خارجه فرانسه که روابط نزدیکی با رهبران خاورمیانه تحت ریاست امانوئل مکرون و فرانسوا اولاند برقرار نموده است، در سفر یک روزه به دوحه در نشست مطبوعاتی اضافه کرد: (مواضع ما) ممکن است توسط مومنانی که احساس می نمایند به عقایدشان بی احترامی شده، مورد سوء تفاهم قرار گرفته است.

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر نیز گفت که افراط گرایی خشونت آمیز با هیچ دینی در ارتباط نیست.

وی اضافه کرد: ما باید قاطعانه در برابر گفتار اسلام هراسی ایستادگی کنیم همانطور که دنیا در برابر همه انواع شعارهای نژادپرستانه ایستاده است.

به گزارش خبرنگاران، رسوایی هایی پی در پی نقض حقوق بشر در فرانسه که خود را مدعی مهد تمدن و دموکراسی می داند؛ بیش از پیش موارد و مصداق های تبعیض نژادی و استاندارهای دوگانه و تناقض گویی های حقوق بشری غرب را برملا نموده است.

اظهارات ضد حقوق بشری مکرون در حالی است که هیچ یک از اسناد حقوق بشر حق اهانت به ادیان الهی به بهانه آزادی بیان را تجویز ننموده است. در واقع سوء برداشت فرانسه و تفسیرهای متضاد مکرون از حقوق بشر که ناشی از برخورد سلیقه ای با آن است، بارها گریبان فرانسه را گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 516

به "خبرنگاران وزیر خارجه فرانسه مدعی شد: سیاست ما اسلام هراسی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر خارجه فرانسه مدعی شد: سیاست ما اسلام هراسی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید