خبرنگاران داشتن گواهی مهارت، شرط ورود بیکاران گنبدی به بازار

به گزارش زرین گراف، گنبدکاووس - خبرنگاران - معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گنبدکاووس از اتاق اصناف و 50 اتحادیه صنفی این شهرستان خواست داشتن گواهی مهارت از مراکز آموزش فنی و حرفه ای را از شرایط و اولویت های اصلی صدور مجوز کسب و کار (پروانه کسب) به علاقمندان ورود به بازار کار قرار دهند.

خبرنگاران داشتن گواهی مهارت، شرط ورود بیکاران گنبدی به بازار

علی اکبر برآبادی روز چهارشنبه در نشست شورای مهارت گنبدکاووس، از مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان خواست برای آشنایی بیشتر فعالان علاقمند به کسب و کار در بازار با نوع رشته ها و نحوه مهارت آموزی در مراکز و آموزشگاه های فنی و حرفه ای، نشست هایی را با اتحادیه های صنفی برگزار کنند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر 12 هزار و 500 واحد صنفی در گنبدکاووس فعالیت دارند که بدون تردید داشتن مهارت فنی و حرفه ای توسط فعالان بازار بویژه افرادی که قصد ورود به بازار را دارند، در کیفی سازی خدمات و افزایش درآمد آنها تاثیرگذار خواهد بود.

برآبادی همچنین با اشاره به محدود بودن استخدام در ادارات دولتی و ضرورت ورود جوانان به بازار کار آزاد، از اتاق اصناف گنبدکاووس خواست قبل از معرفی جوانان به بازار کسب و کار، از آنان مدرک مهارت فنی و حرفه ای مرتبط با رشته فعالیت را مطالبه نماید.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس نیز در این نشست با اشاره به فعالیت 64 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در این شهرستان، گفت: بسکمک از این آموزشگاه ها با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی فعالیت شان در چند ماه گذشته، دچار مسائل اقتصادی شدند.

محمدرضا ملکان با تاکید بر ضرورت بازگشایی دوباره آموزشگاه های فنی و حرفه ای گنبدکاووس با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اضافه کرد: 90 درصد آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای این شهرستان استیجاری هستند و شیوع ویروس کرونا از ابتدا تا الان 35 میلیارد ریال به صاحبان این آموزشگاه های خسارت زد.

وی اضافه کرد: اولویت آموزش های فنی و حرفه ای در گنبدکاووس حوزه های روستایی، بخش کشاورزی و آموزش آبزی پروری است و تلاش داریم تا هفته دولت مجوز تاسیس یک آموزشگاه فنی و حرفه ای با سطح آموزش های ملی و بین المللی در حوزه کشاورزی اخذ شود.

همچنین مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس نیز دراین نشست، ظرفیت بخش کشاورزی و تولیدات گلخانه ای این شهرستان را خوب توصیف کرد و گفت: 80 درصد گلخانه های گلستان در گنبدکاووس واقع است که گذران دوره های آموزش مهارتی در این بخش توسط مدیران و کارکنان این واحدها به افزایش تولید و درآمد آنها کمک می کند.

غلامعلی نورا اضافه کرد: گنبدکاووس ظرفیت های فراوانی در حوزه کشاورزی مانند گیاهان دارویی، پرورش ماهیان و پرندگان زینتی و دام های سبک و سنگین دارد که با ارائه آموزش های مهارتی به جوانان می توان بهترین استفاده را از این فرصت ها برای اشتغالزایی مفید کرد.

شورای مهارت گنبدکاووس ذیل شورای مهارت استان با هدف متمرکز کردن آموزش های مهارتی، فراهم کردن زمینه اشتغال بر پایه مهارت، تامین نیروی انسانی بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی، کیفیت بخشی به آموزش های مهارتی، اطمینان بر دریافت مهارت بر اساس استاندارد و جایگزینی مهارت گرایی بجای مدرک گرایی تشکیل و امروز نخستین نشست آن برگزار گشت.

گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 315

به "خبرنگاران داشتن گواهی مهارت، شرط ورود بیکاران گنبدی به بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران داشتن گواهی مهارت، شرط ورود بیکاران گنبدی به بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید