خبرنگاران ترکیه بار دیگر شمال عراق را هدف حملات هوایی قرار داد

به گزارش زرین گراف، تهران-خبرنگاران-وزارت دفاع ترکیه روز یکشنبه مدعی شد مخفیگاه تروریست ها را در شمال عراق هدف قرار داده است.

خبرنگاران ترکیه بار دیگر شمال عراق را هدف حملات هوایی قرار داد

وزارت دفاع ترکیه در صفحه رسمی اش در تویتر نوشت که عملیات نظامی علیه سازمان پ.ک.ک(حزب کارگران کردستان) با عزمی پایدار ادامه خواهد یافت.

براساس گزارش این وزارتخانه، مواضع تروریست ها (حزب کارگران کردستان) در منطقه افاشین در شمال عراق بوسیله دستگاه های رصد و اطلاعاتی مشخص شده است.

وزارت دفاع ترکیه گفت که در حمله جنگنده های ارتش این کشور به شمال عراق 4 تن از نیروهای وابسته به پ.ک.ک که دولت آنکارا آنها را تروریست می داند، کشته شدند.

دولت آنکارا پیش از این نیز اعلام کرده بود که چهار نیروی وابسته به حزب کارگران کردستان در منطقه هاکورک در عراق در حملات جنگنده های ترکیه ای کشته شدند.

نیروهای ترکیه بمباران مواضع حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را برای نخستین بار در ژوئیه 2015 در پی اعلام این حزب مبنی بر خروج افراد مسلح خود از خاک ترکیه در سال 2013، از سر گرفتند.

ارتش ترکیه ماههاست که با انجام عملیات موسوم به چنگال در شمال عراق، به دنبال پاکسازی این مناطق از حضور عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) است.

حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) حدود چهار دهه است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی آنکارا می جنگد.

این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و واشنگتن به عنوان گروه تروریستی شناخته شده است.

ترکیه برای دفع و پاکسازی عناصر حزب کارگران کردستان هر از گاهی بلندی های قندیل در شمال عراق را هدف حملات هوایی و توپخانه ای قرار می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 252

به "خبرنگاران ترکیه بار دیگر شمال عراق را هدف حملات هوایی قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترکیه بار دیگر شمال عراق را هدف حملات هوایی قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید