تصمیم های جدید ستاد تنظیم بازار ، تخم مرغ کیلویی 14 هزار تومان شد

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران، عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار، امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار، با اشاره به رصد و پایش 100 قلم کالای اساسی، ضروری و مورد احتیاج مردم اعلام کرد: در دو - سه هفته اخیر تقریبا در خصوص این کالا شرایط متعادلی در بازار حکمفرما بوده و نوسانات بازار به حداقل رسیده است.

تصمیم های جدید ستاد تنظیم بازار ، تخم مرغ کیلویی 14 هزار تومان شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه مرجع رسمی تصمیمات بازار کشور علاوه بر هیات وزیران، ستاد تنظیم بازار و در موارد خاص سازمان حمایت از مصرف نمایندگان و فراوری نمایندگان است، اضافه کرد: سازمان حمایت به عنوان مرجع رسمی قیمت گذاری در کشور است و لذا در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار تاکید شد که ابزارهای حکومت برای تنظیم بازار باید در خدمت تنظیم بازار قرار بگیرند.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: افزایش قیمت در کالاهایی که از خدمات حاکمیت برخوردارند و مشمول ارز 4200 می شوند و یارانه از دولت دریافت می نمایند، بدون اجازه سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار ممنوع است و در صورت افزایش قیمت این کالاها بدون مجوز با آنها برخورد تعزیراتی صورت می گیرد.

مجوزی برای افزایش قیمت مواد شوینده صادر نشده است

وی در مورد افزایش قمیت مواد شوینده گفت: فراوری نمایندگان مواد شوینده در مرداد ماه سال جاری برای افزایش 70 درصدی قیمت فراوریات خود درخواست داده بودند که سازمان حمایت در آن مقطع با افزایش 40 درصدی قیمت فراوریات این بخش موافقت کرد لذا در مقطع فعلی هیچ گونه افزایش قیمتی در مورد مواد شوینده وجود ندارد و دلیلی نیز برای افزایش قیمت وجود ندارد و براین اساس فراوری نمایندگان مواد شوینده مجوزی برای افزایش قیمت ندارند.

قبادی اظهار کرد: مقرر شده تا فردا جلسه ای با حضور اعضای انجمن مواد شوینده تشکیل گردد و موضوع در آنجا مورد بحث و آنالیز قرار گیرد بنابراین فعلا هیچ گونه مجوز افزایش قیمتی در سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار به فراوری نمایندگان موادشوینده داده نشده است.

افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست

وی در مورد افزایش قیمت نان گفت: بحث افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست و اگر بحثی در این باره در رسانه ها مطرح می گردد مسائل کارشناسی است و این به منزله افزایش قیمت نان نیست، قیمت نان همچنان در اختیار استانداری های کشور است و هرگونه اظهارنظری در مورد افزایش قیمت نان اظهار نظر فردی و فاقد وجاهت قانونی است.

قبادی اظهار کرد: در جلسه امروز مسائل مربوط به تنظیم بازار شب عید و تامین مواد پروتئینی، مواد بهداشتی ، شیرینی و شکلات مطرح شد.

وی اعلام کرد: در جلسه امروز با تقاضای وزارت جهاد کشاورزی در مورد تعدیل قیمت تخم مرغ موافقت شد تا بتوانیم فراوری پایدار و عرضه پایدار داشته باشیم.

لازم به ذکر است براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، قیمت تخم مرغ در درب مرغداری از کیلویی 12 هزار و 500 تومان به کیلویی 14 هزار تومان افزایش یافت.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 601

به "تصمیم های جدید ستاد تنظیم بازار ، تخم مرغ کیلویی 14 هزار تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم های جدید ستاد تنظیم بازار ، تخم مرغ کیلویی 14 هزار تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید