اختلاف دولت و سازمان لیگ

به گزارش زرین گراف، سازمان لیگ برتر انگلیس نسبت به تصمیم دولت این کشور مبنی بر به تعویق انداختن زمان بازگشت آزمایشی تماشاگران به ورزشگاه ها واکنش نشان داد. سخنگوی لیگ برتر انگلیس هشدار داد؛ با سیاستی که دولت انگلیس در پیش گرفته فوتبال انگلیس ماهیانه بیش از 100 میلیون پوند ضرر مالی می کند و همچنین محدودیت هایی که دولت انگلیس برای حضور تماشاگران در ورزشگاه ها در نظر گرفته سبب می شود تا بیش از 100 هزار نفر شغل های خود را که بستگی به برگزاری بازی ها دارد، از دست بدهند.

اختلاف دولت و سازمان لیگ

لیگ برتر انگلیس خود را آماده بازگشت تعداد 1000 تماشاگر در هر بازی به سکوهای ورزشگاه ها به صورت آزمایشی می کرد اما به دلیل افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا در بخش هایی از انگلیس، حضور آزمایشی تماشاگران در ورزشگاه ها نیز از سوی دولت انگلیس به تعویق افتاد. در این بین سخنگوی لیگ برتر انگلیس حضور 1000 تماشاگر در ورزشگاه ها را معیار مناسبی برای سنجش ایمنی بهداشتی نمی داند.

در حال حاضر در فصل جدید لوشامپیونه که مسابقات آن آغاز شده، حداکثر 5000 هوادار می توانند در هر بازی در ورزشگاه ها حضور پیدا کنند اما در بوندس لیگای آلمان تا خاتمه ماه اکتبر (اوایل آبان) بازی ها پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

در لیگ برتر انگلیس هم انتظار می رفت هواداران از ماه اکتبر بتوانند با پروتکل های بهداشتی خاص به ورزشگاه ها (30 درصد گنجایش ورزشگاه ها) بازگردند اما با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بخش هایی از انگلیس، عملی شدن این موضوع در هاله ای از ابهام است.

سخنگوی لیگ برتر انگلیس تأکید کرده در حالی که دولت انگلیس در حال بازبینی بحث حضور تماشاگران در ورزشگاه ها از تاریخ اول اکتبر (10 مهر) است، باشگاه های لیگ برتری تأکید کرده اند می توانند حداکثر استانداردهای بهداشتی برای حضور تماشاگران در ورزشگاه ها را به اجرا درآورند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 403

به "اختلاف دولت و سازمان لیگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف دولت و سازمان لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید