ائتلاف النصر عراق: به نفع هیچ کس نیست کشور به میدان نزاع تبدیل گردد

به گزارش زرین گراف، ائتلاف النصر عراق نسبت به تبدیل این کشور به میدان جنگ هشدار داد و خواستار محدود کردن سلاح به دست دولت شد.

ائتلاف النصر عراق: به نفع هیچ کس نیست کشور به میدان نزاع تبدیل گردد

به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، ائتلاف النصر عراق به رهبری حیدر العبادی، نخست وزیر پیشین این کشور در بیانیه ای گفت: هرگونه اقدامی خارج از چارچوب نهادهای دولت خروج از قانون و شورش علیه دولت، مشروعیت و منافع آن است. مرجعیت دینی زمانی که خواستار اتخاذ اقدامات جدی برای منحصر کردن سلاح به دست دولت و ایستادگی با جدیت در برابر مداخله های خارجی شد، بر حفظ قدرت دولت تأکید کرد. ما از تمام گروه ها می خواهیم به مشروعیت دولت احترام بگذارند و به قانون آن درباره محدود کردن سلاح پایبند باشند.

ائتلاف در بیانیه ای گفت، حاکمیت دولت و امنیت و منافع مردمش نباید به نزاع منافع و جنگ برای تحقق اهداف شخصی تبدیل گردد. حمایت از هیئت های دیپلماتیک بخشی از تعهدات دولت و وظایف آن براساس قوانین بین المللی و مسئولیت اخلاقی است. نباید عراق را به یک کشور به حاشیه رانده شده که تحریم های بین المللی بر آن اعمال می گردد، تبدیل کرد. به نفع هیچ کسی نیست عراق به میدان نزاع تبدیل گردد.

ائتلاف النصر به تمام طرف های منطقه ای و بین المللی نسبت به تبدیل عراق به میدان جنگ هشدار داد و تأکید کرد: اگر نزاع از کنترل خارج گردد نمی توان میزان فاجعه ای را که با آن روبرو خواهیم شد، پیش بینی کرد. کشور ما با بدترین بحران مالی و حاکمیتی روبروست و همگان باید به تقویت آن بپردازند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 605

به "ائتلاف النصر عراق: به نفع هیچ کس نیست کشور به میدان نزاع تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف النصر عراق: به نفع هیچ کس نیست کشور به میدان نزاع تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید